Dom – Twoje prywatne królestwo

Dom kojarzony jest z bezpieczeństwem i poczuciem ciepła, dlatego estetyka wystroju wnętrz, oparta na elementach drewnianych ESCO, ceniona jest przez architektów i designerów. Dzięki niemu nowoczesna aranżacja wnętrza mieszkalnego nie musi być zimna i sterylna.

Dom porównywano już do wielu rzeczy. Twój dom – Twoja przystań. Codziennie do niego wracasz, jest jak port, do którego przybijasz, zastawiając za sobą wiatr i fale. To oaza spokoju i ocean pozytywnych emocji. Jest jak twierdza, która zapewnia bezpieczeństwo i swobodę oraz jak zamek, w którym czujesz się niczym księżniczka. Z racji tego, że królewskim drzewem jest dąb, królewskie są również dębowe podłogi.

Nowoczesna aranżacja wnętrza mieszkalnego wręcz wymaga obecności w niej drewna, które sprawia, że mieszkanie staje się przytulniejsze i cieplejsze w odbiorze. Siła, wytrzymałość, rustykalna naturalność – to podstawowe cechy drewnianej podłogi Antycznej ESCO z kolekcji Chateau. Jednak podłogi Chateau to coś więcej, niż spełnienie marzeń o gładkiej powierzchni i łatwym sprzątaniu – to stylowość immanentnie tkwiąca w każdym najmniejszym fragmencie drewnianej deski. To antyczna elegancja w naturalnej szacie drzewa i wytworność godna iście królewskiego wnętrza. Ale tak naprawdę tajemnica podłóg Chateau odkrywa się dopiero po czasie, ponieważ dopiero powstające z czasem ślady użytkowania podkreślają jej przepiękny i rustykalny charakter, który objawia się najpełniej tam, gdzie poddawana jest intensywnemu oddziaływaniu – w kuchni, salonie i dziecięcym pokoju. Podłoga w starym stylu to powiew przeszłości w dobie zafascynowania nowoczesnością i industrializmem, a jednocześnie nieodzowny element modernistycznego designu. Wyraźny rysunek słojów nadaje prostej formie dekoracyjności bez zaburzania minimalistycznej estetyki nowoczesnego, eklektycznego wnętrza, a kilkukrotnie szlifowanie sprawia, że pokryta olejo-woskiem powierzchnia podłogi ESCO stała się delikatna i przyjemna w dotyku – jak jedwab.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu