Inwestorzy z Mazowsza rozstrzygają przetargi – raport TAI

Tagi:

Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. opracowała raport, w którym przeanalizowano i podsumowano informacje o rozstrzygnięciach przetargów ogłoszone w Polsce, w lipcu 2009 r. Wynika z niego, iż w województwie mazowieckim zakończono najwięcej postępowań przetargowych.

W lipcu 2009 r., w Polsce, opublikowano 20 800 informacji o rozstrzygnięciach przetargów i zleceń na usługi, wykonanie i dostawy (bez sprzedaży).

Aż 28% rozstrzygniętych w lipcu b.r. przetargów dotyczyło branży medycznej – 6 367 zakończonych postępowań. Na kolejnych miejscach znalazły się następujące branże: drogownictwo – 2 879 zakończonych postępowań (13%); edukacja, szkolenia, praca, pomoc społeczna – 1 283 zakończone postępowania (6%); budowlana – obiekty – 962 zakończone postępowania (4%) i wodno-kanalizacyjna – 888 zakończonych postępowań (4%).

Na uwagę zasługuje też fakt, że w szeroko pojętej branży budowlanej, a więc w branżach: budowlana obiekty, budowlana usługi wykończeniowe, drogownictwo, energoelektryczna, ciepłownictwo i gaz, dekarstwo, wodno-kanalizacyjna, geodezja, geologia i kartografia, ślusarka i stolarka otworowa oraz wentylacja i klimatyzacja w lipcu rozstrzygnięto aż 7 010 postępowań przetargowych (31%).

Najwięcej przetargów w lipcu b.r. rozstrzygnęli inwestorzy w województwie mazowieckim (3 596 rozstrzygniętych przetargów – 17%). Na kolejnych miejscach znaleźli się inwestorzy z województwa śląskiego (2 642 rozstrzygnięte przetargi – 13%), wielkopolskiego (1 838 rozstrzygnięte przetargi – 9%), małopolskiego (1 780 rozstrzygniętych przetargów – 9%) oraz dolnośląskiego (1 484 rozstrzygnięte przetargi – 7%). Natomiast najmniej przetargów rozstrzygnięto w województwie świętokrzyskim (493 rozstrzygnięte przetargi). Szczegółowe dane znajdują się poniżej.

Natomiast wśród firm wygrywających przetargi najwięcej jest wykonawców z województwa mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego.

Raport dotyczący rozstrzygnięć przetargów w Polsce powstał na podstawie informacji pozyskanych z prasy oraz ze źródeł internetowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu