AVG LinkScanner chroni już pół miliona komputerów pozwalając ich użytkownikom cieszyć się bezpieczeństwem w sieci

Od wprowadzenia na rynek ściągnięto już ponad 500 000 kopii programu AVG LinkScanner, zapobiegającego powstawaniu nowych botnetów

Firma AVG Technologies, producent najczęściej pobieranego oprogramowania antywirusowego na świecie, poinformowała dziś o pobraniu 500-tysięcznej kopii programu AVG LinkScanner®, darmowego produktu, który chroni użytkowników przed istniejącymi w sieci zagrożeniami i zapobiega użyciu komputerów w ramach botnetów – jak te, które w ubiegłym tygodniu zaatakowały Twittera i Facebooka.

AVG LinkScanner został zaprojektowany, by chronić komputery przed trojanami, programami szpiegującymi, rootkitami oraz innymi szkodliwymi programami, których celem jest kradzież prywatnych informacji za pośrednictwem zainfekowanych stron internetowych, największego obecnie zagrożenia dla komputerów. Dotyczy to także „tylnych drzwi” tworzonych przez infekcje umożliwiające botnetom uzyskanie dostępu do komputera. LinkScanner oferuje dodatkową, niewidoczną warstwę bezpieczeństwa, która pozwala na bezpieczne przeglądanie Internetu. Ponadto, ochrona ta zapewniana jest w czasie rzeczywistym. Tylko w ten sposób konsumenci mogą być chronieni przed chwilowymi zagrożeniami – z których 60 procent trwa krócej niż jeden dzień, a następnie przenosi się na kolejną stronę internetową – pojawiającymi się nawet na bardzo znanych i zaufanych stronach.

– Parę lat temu prawie udało nam się pokonać cyberprzestępców, blokując ataki dzięki firewallom, skanerom poczty i za pomocą prostej heurystyki. Jednak potem opracowali oni metody wykorzystywania stron internetowych, które wszyscy przeglądamy za pomocą zaufanych przeglądarek – powiedziała Siobhan MacDermott, dyrektor ds. relacji inwestorskich i komunikacji w AVG Technologies. – Cyberprzestępcy do tego stopnia udoskonalili tego rodzaju metody, że nawet wyszkoleni eksperci nie potrafią ocenić kiedy dana strona internetowa zbiera prywatne dane lub instaluje kod ataku na naszym komputerze. To zmieniło reguły gry. AVG LinkScanner opracowano w konkretnym celu – ma wykrywać złośliwe oprogramowanie pochodzące z sieci i ostrzegać użytkowników komputerów przed wrogimi stronami internetowymi, a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Zgodnie ze zobowiązaniem AVG aby uczynić Internet bezpiecznym dla wszystkich, firma oferuje program LinkScanner za darmo do użytku domowego. AVG LinkScanner współpracuje z większością istniejących programów zabezpieczających, zainstalowanych na komputerach użytkowników – w tym także z oprogramowaniem konkurencji.

– Wykonujemy swoje zadanie, które polega na zatrzymaniu rozpowszechniania się internetowych zagrożeń – 500 000 użytkowników chronionych za pomocą LinkScannera oznacza, że uda się zapobiec powstaniu ok. 11 nowych botnetów – dodała Siobhan MacDermott. – Tak więc użytkownicy programu LinkScanner mogą wchodzić na dowolne strony internetowe – my zadbamy o to, by Internet był dla ich komputerów bezpieczny.

Skąd ściągnąć program

AVG LinkScanner można pobrać za darmo, jako samodzielny produkt, ze strony http://free.avg.com/pl.linkscanner. LinkScanner stanowi także element wielu produktów zabezpieczających firmy AVG, zarówno do użytku domowego (http://www.avg.com/221), jak i dla przedsiębiorstw (http://www.avg.com/pl.321). Jest także częścią AVG Free, będącego podstawowym darmowym rozwiązaniem antywirusowym AVG dla użytkowników domowych.

Wsparcie techniczne dla wersji darmowej można uzyskać za pośrednictwem darmowego forum internetowego prowadzonego przez AVG pod adresem http://freeforum.avg.com.

Dystrybutorami AVG w Polsce są Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE (www.avg.pl) oraz firma Quantus Technology (www.avgpolska.pl).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu