Allen & Overy doradza przy transakcji sprzedaży w polskim przemyśle spożywczym

Kancelaria Allen & Overy LLP doradzała spółce British Sugar (Overseas) Limited w związku z umową sprzedaży jej udziałów w British Sugar (Overseas) Polska sp. z o. o. na rzecz niemieckiej grupy cukrowniczej Pfeifer & Langen Polska S.A. Realizacja transakcji uzależniona jest od uzyskania zgody organów nadzoru.

Katarzyna Terlecka

British Sugar (Overseas) Polska sp. z o.o. jest większościowym akcjonariuszem BSO Polska S.A. – czwartego pod względem wielkości w Polsce przedsiębiorstwa cukrowniczego produkującego ok. 150 tys. ton cukru rocznie i posiadającego największą i najbardziej nowoczesną w Polsce cukrownię w Glinojecku.

Poproszony o komentarz, partner korporacyjny A&O Jacek Michalski powiedział: ,,Cieszymy się, że mogliśmy doradzać naszemu klientowi przy tej złożonej transakcji. Przedsięwzięcie to potwierdza naszą ugruntowaną pozycję wiodącego doradcy M&A w regionie.”

Zespół Allen & Overy kierowany był przez Katarzynę Terlecką, starszego prawnika w dziale korporacyjnym, którą wspierali starsi prawnicy Bartosz Andruszaniec i Mirosław Fiałek oraz prawnik Maciej Olszewski. Kierująca warszawskim działem prawa konkurencji A&O dr Marta Sendrowicz, Counsel, doradzała przy tej transakcji w związku z aspektami prawa konkurencji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu