Złoty będzie się umacniał. Za rok euro po 3,77, dolar po 2,54

Tagi:

Wszyscy ankietowani przez Money.pl analitycy są zgodni: za rok waluty będą dużo tańsze. Dwóch ekspertów spodziewa się nawet roszady cenowej między walutą amerykańską a szwajcarską.

Złoty pod koniec ubiegłego tygodnia umocnił się do poziomów nie widzianych od początku roku. Wówczas inwestorzy na rynku walutowym za jedno euro płacili 4,07 zł, dolar kosztował 2,83 zł, a frank szwajcarski wyceniany był na 2,65 zł. Od tego momentu nasza waluta traci na wartości. Euro powróciło ponad poziom 4,20 zł, a dolar ponownie zbliżył się do granicy 3 zł. |Jednak środowa sesja pokazała, że polska waluta nie zamierza łatwo oddawać pola.

Eksporterzy i posiadacze walutowych oszczędności znów mogą się jednak na razie cieszyć. Gorsze nastroje mają posiadacze walutowych kredytów, osoby wybierające się dopiero na zagraniczne wakacje czy wreszcie importerzy. Walutowych ekspertów pytaliśmy o to, ile ich zdaniem będzie kosztować euro, dolar i frank za: jeden, sześć i dwanaście miesięcy.

Ale – jak przekonują analitycy banków i domów maklerskich, przepytani przez Money.pl, ta druga grupa już niedługo znów będzie miała powody do radości. I to długotrwałej. Średnia prognoz sześciu ekspertów jest dla siły złotego wyraźnie optymistyczna.

http://www.money.pl/pieniadze/raporty/artykul/zloty;sie;umocni;frank;przegoni;dolara,16,0,519952.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu