Wiodąca sieć w Polsce z branży multibrandów sportowo – lifestyle’owych uruchamia swój pierwszy sklep internetowy

Tagi:

Sklep internetowy sklep.sizeer.com to niewyczerpane źródło wiedzy na temat nie tylko konfekcji, obuwia i akcesoriów, ale także najnowszych trendów w modzie. Aktualnie sklep on-line posiada w swojej ofercie ponad 1000 produktów. Przyjazny interfejs oraz zaawansowana wyszukiwarka, ułatwiająca wyszukanie produktów pod względem przeznaczenia, marki, płci, rozmiaru, koloru czy zastosowanych technologii, zapewnia internautom doskonały komfort w poruszaniu się po sklepie.

SIZEER prowadzi na polskim rynku aktywną politykę marketingową. Liczne działania promocyjne budują silny wizerunek sieci. Ich głównym zadaniem jest przybliżenie marki jak najszerszej grupie odbiorców i docieranie do nowych klientów poprzez niestandardowe formy przekazu głównie wykorzystujące potencjał internetu. Nowa platforma e-commerce jest jednym z elementów tej polityki i odpowiedzią na zauważalne tendencje rynkowe.

Do budowy sklepu została użyta autorska platforma firmy Contium SA – Unity Commerce. Podstawowym założeniem przy jego budowie była spójność z tradycyjnym kanałem dystrybucji pod względem szerokości oferty, polityki cenowej i działań marketingowych.

Sklep został zbudowany w oparciu o nowoczesną nawigację, pozwalającą szybko odnaleźć kategorię produktów, korzystając z dowolnego kryterium wyboru początkowego (płeć, styl, rodzaj ubioru). Przeglądanie produktów zostało wzbogacone zaawansowaną, pełnotekstową wyszukiwarkę, opartą o silnik Lucene+SOLR, obsługującą polskie odmiany słów, podpowiedzi typu „czy miałeś na myśli” oraz wielokryterialne filtrowanie wyników wyszukiwania (refining).

Oprogramowanie Unity Commerce zostało w trakcie wdrożenia dostosowane do indywidualnych wymagań klienta i rozbudowane o dodatkowe narzędzia, min:

  • możliwość prezentowanie kilku drzew produktowych, budowanych automatycznie na podstawie zaimportowanych z ERP danych (produkty mogą występować w kilku drzewach produktowych jednocześnie);
  • grupowanie towarów na listach produktów umożliwia prezentowanie tylko wybranego koloru spośród wszystkich wariantów kolorystycznych na listach (użytkownik przegląda pozostałe warianty kolorystyczne z poziomu karty produktów);

W części administracyjnej aplikacji:

  • moduł zarządzania banerami i CMS umożliwiający emisję obrazów, animacji, linków, dokumentów pełnotekstowych w określonym czasie i z możliwością targetowania na podstawie kryteriów wyszukiwania i profilu użytkownika;
  • moduł zarządzania promocjami, dający możliwość realizacji skomplikowanych schematów promocji, w tym rabatów, gratisów i sprzedaży wiązanej, jakie będą obowiązywać w sieci sprzedaży;
  • wiązanie słowników zastosowanych technologii i marek z dokumentami pełnotekstowymi, zawierającymi szersze opisy poszczególnych pozycji;

Moduły administracyjne wykorzystane do budowy aplikacji umożliwiają użytkownikom biznesowym wygodne zarządzanie całą zawartością sklepu.

SIZEER – największa, multibrandowa sieć w Polsce specjalizuje się w sprzedaży obuwia, odzieży i akcesoriów najbardziej rozpoznawalnych marek świata, m.in.: NIKE, ADIDAS, PUMA, REEBOK, PUMA, UMBRO, ETNIES, TIMBERLAND, LACOSTE. W ofercie SIZEERA poza konfekcją i akcesoriami sportowymi znajduje się również wiele produktów lifestyle’owych, nawiązujących do najnowszych trendów w modzie.

Sklep SIZEER jest pierwszym sklepem internetowym właściciela sieci – firmy Marketing Investment Group, ale już przygotowywane jest uruchomienie kolejnych sklepów. Wszystkie sklepy powstaną na wspólnej platformie technologicznej – Unity Commerce – i będą zarządzane za pomocą jednego zestawu narzędzi biznesowych. Pozwoli to na obniżenie kosztów operacyjnych zarządzania sklepami i skuteczną realizację strategii sprzedaży wielokanałowej i segmentacji klientów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu