Raport be2: Jak polscy single spędzają urlop?

Tagi:

Mimo, iż lato uchodzi za najpiękniejszą porę roku, planowanie urlopu nie jest łatwe dla polskich singli. Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez serwis doboru partnerskiego be2.pl – większość singli w Polsce preferuje tradycyjne formy spędzenia wakacji np. z rodziną lub przyjaciółmi.

Pomimo coraz bogatszej oferty biur podróży i portali dla singli, osoby będące bez partnera w Polsce nie są specjalnie szczęśliwe myślą o spędzeniu urlopu w pojedynkę. Spośród ankietowanych jedynie 8% lubi wyjeżdżać na indywidualne wakacje. Najczęściej podawanym powodem jest wolność wyboru i brak chęci dopasowania się do innych. Największą radość sprawia polskim singlom tradycyjny urlop z rodziną lub znajomymi, na który decyduje się aż 47% pytanych, przy czym istnieją pewne różnice między odpowiedziami pytanych kobiet (53%) i mężczyzn (38%). Być może Polki mają wciąż większe obawy przed byciem postrzeganą jako kobieta samotna niż ich zachodnie sąsiadki, spośród których jedynie 23% preferuje wyjazd z rodziną lub znajomymi.

Średnią popularnością cieszą się wspomniane firmy organizujące wakacje dla singli. Jedynie 16% ankietowanych widzi ciekawą alternatywę na spędzenie urlopu na zorganizowanych wakacjach w towarzystwie innych singli. Pozostałe 24% respondentów jest nawet w stanie zrezygnować z wakacyjnych planów, jeżeli nie ma możliwości spędzenia urlopu z partnerem.

Wyniki ankiety w be2 ukazują pewien trend w naszym społeczeństwie: pomimo mobilności, niezależności i coraz większych możliwości dla singli, Polacy ciągle pozostają sceptyczni co do urlopu w pojedynkę, a fakt braku partnera nie oznacza wolności i elastyczności, lecz raczej barierę w kształtowaniu swojego czasu wolnego. W większości krajów Europy zachodniej obserwuje się odmienną tendencję: ponad połowa ankietowanych nie widzi problemu w indywidualnym kształtowaniu urlopu, a nawet traktuje to jako zaletę.

A co z wakacyjnym flirtem? Lato i urlop sprzyja flirtom. 45% pytanych przez be2 uważa flirt za urozmaicenie urlopu, ale nie konieczność. W końcu celem urlopu jest odpoczynek i naładowanie się nową energią.

Niezależnie od kraju i tradycji, większość singli jest raczej sceptyczna co do tego czy z wakacyjnego flirtu może zrodzić się prawdziwy związek. Wakacyjna miłość pozostawia miłe wspomnienia, lecz rzadko okazuje się stabilna.

www.be2.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu