Piknik w Ogrodzie Saskim

Prezydent m. st. Warszawy zaprasza mieszkańców na piknik rodzinny z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Impreza upamiętniająca Cud nad Wisłą odbędzie się 15 sierpnia w godz. 12.00 – 18.00 w Ogrodzie Saskim.Podczas pikniku na scenie Ogrodu Saskiego zagości historia oraz rozrywka. Tradycyjnie, popołudniowe spotkanie zainauguruje przemówienie Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W programie przewidzianych jest wiele atrakcji – występy artystyczne nawiązujące do klimatu Warszawy z lat dwudziestych, znane i lubiane pieśni patriotyczne, żołnierskie, legionowe oraz piosenki o Warszawie m.in. arie i duety operetkowe. W trakcie pikniku uczestnicy będą mieli okazję spróbować swych sił w takich grach, jak krykiet, cymbergaj, siłomierz, czy w slalomie z popychajką.

Na przybyłych na piknik czekać będzie poczęstunek – pyszna żołnierska grochówka.

Dodatkową atrakcją będzie gra historyczna – każdy będzie mógł się wcielić w postać młodego warszawiaka, który w roku 1920 chce pomóc w obronie stolicy. Początkiem gry jest „Biuro werbunkowe”, gdzie uczestnicy otrzymują okolicznościowe obiegówki. Odwiedzając poszczególne ekspozycje po wykonaniu różnorodnych zadań „Biuro Werbunkowe” wręczy Karty Ochotnicze i biało-czerwone kokardy nawiązujące do historycznych Kokard Ochotniczych.

O godz. 17.15 dzień zwieńczy koncert kapeli Stanisława Wielanka.

Organizatorem imprezy w Ogrodzie Saskim jest Miasto Stołeczne Warszawa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu