Każdy krok ma znaczenie! Piąty ECCO Walkathon już 12 września

Już 12 września na warszawskim Podzamczu odbędzie się piąty ECCO Walkathon, charytatywny spacer, który doskonale wpisuje się w społeczną odpowiedzialność organizatora wydarzenia, firmy ECCO – znanego duńskiego producenta obuwia dla dzieci i dorosłych. Zasady moralne i odpowiedzialność społeczna stanowią niezwykle istotną część kultury organizacyjnej i filozofii korporacyjnej ECCO, a jej głównymi celami są popieranie zdrowego stylu życia i niesienia pomocy potrzebującym, gdzie każdy bierze odpowiedzialność za siebie i za innych.

ECCO Walkathon, organizowany od kilkunastu lat na całym świecie, to jeden z widocznych przykładów działalności dobroczynnej. Jest to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, którego głównym elementem jest charytatywny spacer, podczas którego jego uczestnicy zbierają pieniądze na dane organizacje charytatywne. Firma ECCO, za każdy przebyty przez uczestnika kilometr, przekazuje 4 zł na wybraną organizację. Jedną z fundacji, na którą zostaną przekazane tegoroczne fundusze będzie Fundacja Mimo Wszystko Anny Dymnej.

Dla Anny Dymnej ECCO Walkathon to nie tylko spacer, ale przede wszystkim możliwość wyciagnięcia ręki do osób, potrzebujących naszej pomocy i powiedzenia im: razem będziemy stawiać kroki.

Nasze życie to droga – idziemy nią od urodzenia, aż po kres… Najpierw powolutku, na czworakach, potem na dwóch nogach prowadzeni za rękę przez mamę czy tatę. W końcu coraz szybciej i szybciej, samodzielnie do przodu, aż w końcu możemy już biec… Byle dalej do przodu, do celu!

Drogi, które przemierzamy bywają bardzo różne – czasem są szerokie, jasne i proste, ale bywa też, że stają się kręte, strome i niebezpieczne. Niektórzy z nas wtedy zawracają. Szukają łatwiejszych szlaków. Inni, mimo trudności idą dalej. Czasem wędrujemy boso, innym razem mamy na sobie wygodne obuwie, które chroni nasze stopy i ułatwia wędrówkę. Niektórzy wybierają wygodne i lekkie buty Ecco, które łagodzą ostrą nawierzchnię i wyrównując chód.

Gdy mamy szczęście, gdy na to zasługujemy – nie idziemy sami, obok nas jest ktoś kto dzieli z nami trudy tej podróży, kto poda rękę gdy słabniemy. Ktoś, z kim możemy dzielić nasze zachwyty, radości i sukcesy. Ktoś, kto pomaga nam znosić porażki, dźwiga nas w górę i mówi „Nie bój się. Dasz radę!”. Często obok nas pojawiają się istoty, które nie są w stanie samodzielnie iść do przodu. Są słabe, chore, samotne. Potrzebują innych, żeby pokonać choćby jeden krok!!!

Nie omijajmy ich, nie udawajmy, że ich nie widzimy! Wyciągnijmy do nich rękę. Każdy z nas może to zrobić! Możemy sprawić, że oni też zobaczą swój cel i wyruszą w swoją drogę.

Niebawem będziemy mieć taką szansę! Weźmy udział w spacerze ECCO Walkathon! Każdy krok, który wspólnie zrobimy, rozjaśni czyjeś życie, pozwoli się uśmiechnąć i odważnie stawiać kolejne kroki. Ci, którzy pójdą z Fundacją Mimo Wszystko przyczynią się do budowy „Doliny Słońca”, czyli Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, który powstaje w podkrakowskich Radwanowicach. Wspólny spacer pomoże nam wyposażyć sale do hydroterapii, doświadczalną i gimnastyczną. Każdy krok będzie miał wyjątkową moc, ponieważ da siłę innemu człowiekowi. Sprawi, że świat stanie się lepszy i piękniejszy! – zachęca Anna Dymna.

W Polsce ECCO Walkathon odbędzie się 12 września już po raz piąty. Ostatnie cztery lata pokazały, że ECCO Walkathon jest wydarzeniem cenionym przez Polaków, ponieważ w każdym kolejnym roku w wydarzeniu brało udział coraz więcej uczestników. W roku 2008 w ECCO Walkathonie wzięło udział ponad 20 tysięcy osób, dzięki czemu na cele charytatywne firma ECCO przekazała prawie 760 tysięcy złotych.

Owo zaangażowanie w charytatywny spacer, jakim jest ECCO Walkathon nie potwierdza wyników badań CBOS Polacy o swojej aktywności społecznej (luty 2008), które pokazują, że w roku 2007 tylko co piąty badany podjął dobrowolną i nieodpłatną pracę na rzecz społeczności lokalnej lub osób potrzebujących. Pomimo tego, że ECCO Walkathon wymaga pewnego wysiłku (dłuższa trasa wynosi 10 km i nie należy do najprostszych), Polacy doskonale odnajdują się w tej formie zaangażowania społecznego i chętnie biorą w nim udział.

Fundacje, na które można przekazać w każdym roku zebrane fundusze wybierane są według następującego klucza: ochrona środowiska naturalnego, edukacja dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

W tym roku oprócz Fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej uczestnicy warszawskiego ECCO Walkathonu będą mogli przekazać zebrane pieniądze na następujące organizacje i realizowane przez nie projekty: Street Kids International, polegający na edukacji dzieci w Polsce i Kenii, a także międzynarodową inicjatywę WWF chroniącą niedźwiedzie polarne Arktyki.

Więcej informacji na eccowalkathon.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu