Festiwal Muzyki Morza Bałtyckiego w Sztokholmie. Warszawa dla pokoju

28 sierpnia w Sztokholmie rozpocznie się Festiwal Muzyki Morza Bałtyckiego – Östersjöfestivalen. Dzięki współpracy organizatorów festiwalu, Miasta Stołecznego Warszawa i Instytutu Polskiego w Sztokholmie, polski wieczór z koncertem Sinfonia Varsovia będzie jednym z ważniejszych wydarzeń. Kolejnym polskim akcentem będzie wystawa pt.: „60 lat temu w Warszawie”, poświęcona odradzającej się po wojnie stolicy.

W tym roku, w związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej, ideą przewodnią Festiwalu Muzyki Morza Bałtyckiego – Östersjöfestivalen, jest „Pokój i pojednanie”. To także tytuł koncertu jaki, pod egidą festiwalu muzyki współczesnej Warszawska Jesień, zostanie wykonany w Sztokholmie oraz prapremierowo w Warszawie.

Kalendarz polskich wydarzeń festiwalowych:

WARSZAWA, niedziela, 30 sierpnia:

godz. 19.00 – prapremierowy koncert „Pokój i pojednanie”.

Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego przy ul. Woronicza 17.

Podczas koncertu, firmowanego przez Warszawską Jesień, zagrają muzycy z Polski, Niemiec i Rosji prezentując ten sam repertuar z jakim wystąpią w Sztokholmie.

Bezpłatne zaproszenia na koncert można odbierać w dniach od 21-28 sierpnia w siedzibie Sinfonii Varsovia (Pałac Kultury i Nauki, pokój 947 p. IX) oraz w Stołecznej Estradzie (ul. Marszałkowska 77/79, w kasach biletowych)

Media zainteresowane rozdysponowaniem zaproszeń wśród warszawiaków oraz dziennikarzy pragnących wziąć udziałem w koncercie, prosimy o kontakt z Magdaleną Jędrzejowską (tel. 022 44-333-81) Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy

SZTOKHOLM, wtorek, 1 września:

godz. 18.00 – koncert Sinfonii Varsovii pod batutą Jacka Kasprzyka

Miejsce: Filharmonia w Berwaldhallen

24 sierpnia próba Sinfonii Varsovia w Warszawie!!!!

Przed koncertem w Sztokholmie, zainteresowane media zapraszamy na próbę Sinfonii Varsovia w Warszawie Auli Technikum Kolejowego przy ulicy Szczęśliwickiej 56 – szczegółowych informacji udziela Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy Magdaleną Jędrzejowska (tel. 022 44-333-81).

godz. 21.00 – koncert dla „Pokoju i Pojednania” – „European Workshop for Contemporary Music, firmowany przez Warszawską Jesień z udziałem młodych muzyków z Polski, Niemiec i Rosji.

Miejsce: Sztokholmska katedra Storkyrkan.

Polskie koncerty będą transmitowane w drugim programie szwedzkiego radia oraz na stronie internetowej www.sr.se/p2 (po wejściu na stronę należy wejść w „P2 Musik” – zakładka w prawym górnym rogu strony).

Wystawa „60 lat temu w Warszawie. Fotografie PAP 1947-48” przedstawiająca archiwalne zdjęcia zburzonej Warszawy oraz fotografie miasta odradzającego się po wojnie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu