GFi MAX – najlepszy pies gończy w sieci

Firma GFi Software przejęła od szkockiej firmy HoundDog Technology jej flagowe rozwiązanie, które służy do zdalnego monitorowania i zarządzania sieciami informatycznymi. Technologia jest teraz dostępna także w Polsce.W wyniku transakcji w rodzinie produktów GFi znalazła się technologia HoundDog, która na rynku międzynarodowym – także w Polsce – oferowana będzie pod nową nazwą GFi MAX. Firma GFi Software nie ujawnia wartości transakcji.

HoundDog Technologies to szkocka firma, która stworzyła i rozwijała narzędzia dla dostawców usług internetowych oraz różnego rodzaju firm informatycznych, zobowiązanych zarządzać sieciami swoich klientów. W krótkim czasie – HoundDog zostało założone w 2003 r. – firma zdołała sprzedać swoje własne rozwiązania w dziewięciu krajach. Obecnie pomagają one w zarządzaniu 27 tys. sieci różnych klientów.

Jak podkreśla firma GFi, technologia GFI MAX obejmuje większe spectrum zagadnień zarządzania sieciami I ich bezpieczeństwem w porównaniu do innych rozwiązań tego typu oferowanych na rynku. GFi MAX pozwala nie tylko aktywnie monitorować serwery, ale także kluczowe punkty całego systemu sieciowego: macierze twardych dysków, przepustowość sieci, połączenia internetowe, serwer WWW itd. Możliwości te oznaczają m.in. bardzo solidne raportowanie i możliwość szybkiej reakcji w przypadku niewłaściwego funkcjonowania sieci – a to z kolei oznacza lepszą jakość usług i zadowolenie klientów.

W Polsce za dystrybucję technologii GFi MAX odpowiada firma ed&r (www.edr.pl). „Cieszy nas to, że możemy wprowadzić na polski rynek rozwiązanie, które w swojej klasie nie ma silnej konkurencji. System GFi MAX traktuje monitoring sieci kompleksowo – takie holistyczne podejście to wielka zaleta i element wyróżniający na tle konkurencji. Dla wielu firm oznacza to łatwe i skuteczne monitorowanie sieci swoich klientów, włączając w to serwery i stacje robocze. GFi MAX jest bardzo prosty w instalacji – nie wymaga nawet serwera – i ma korzystną cenę. Jestem więc przekonany, że będzie się cieszył sporym zainteresowaniem polskiego rynku” – powiedział Jakub Sieńko, odpowiedzialny za sprzedaż w firmie ed&r, dystrybutora rozwiązań GFi w Polsce.

Warte podkreślenia jest to, że GFI MAX zostało uznane przez firmę Gartner Group za najlepsze rozwiązanie w swojej klasie – otrzymało nagrodę IT Channel Vision w kategorii Best MSP Solution. Zakup przez GFi Software nowej technologii to pierwsza z inicjatyw inwestycyjnych zapowiadanych przez tę firmę. Jak zapowiadała ona na początku tego roku, czas kryzysu postara się wykorzystać na ciągłe wzbogacanie własnej oferty i ekspansję.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu