SC-ZT1 – designerskie kino domowe Panasonic bez kabli

Firma Panasonic ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży w Polsce nowego kina domowego SC-ZT1. Najnowsza technologia bezprzewodowa oraz wyrafinowane wzornictwo łączą się w najbardziej zaawansowanym zestawie, będącym klejnotem ozdabiającym pomieszczenie, w którym zostanie ustawiony. Dzięki innowacyjnemu podejściu do projektowania głośników, dźwięk generowany przez wyposażone w dwie kolumny SC-ZT1 charakteryzuje się przestrzennością zarezerwowaną dotychczas jedynie dla zestawów typu 7.1.

System SC-ZT1 pozwala na uwolnienie się od plątaniny kabli, które dotychczas – prowadzone pod dywanem, w ścianie lub dookoła pokoju – były zmorą osób korzystających z zestawów kina domowego. Nowy zestaw Panasonic nie wymaga kabli do podłączenia głośników do amplitunera. Możliwość łatwego ustawienia pozwala użytkownikom na umiejscowienie kolumn w promieniu 15 metrów od jednostki centralnej, jako że nie ma przewodów głośnikowych, które mogłyby się plątać po podłodze pokoju lub wymagać pracochłonnego wkuwania w ścianę. W przypadku SC-ZT1 wystarczy rozstawić kolumny i cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem przestrzennym.

Dwie niezwykle smukłe i wysokie kolumny zawierające po cztery 24 milimetrowe głośniki każda, doskonale komponują się z nowoczesnym płaskim telewizorem. Głośniki usytuowane są pionowo, jeden nad drugim i emitują dźwięk równolegle do podłogi, dzięki czemu zredukowano liczbę odbić dźwięku w porównaniu do konwencjonalnych kolumn. Taka konfiguracja zapewnia słuchaczom czysty i ostry dźwięk, którego można słuchać bez zakłóceń w dowolnej pozycji – na przykład siedząc lub leżąc na podłodze. Możliwe jest to dzięki wertykalnemu ułożeniu głośników, które umiejscowione są od góry do dołu w kolumnie i emitują dźwięk równolegle z podłożem.

Mimo bardzo smukłej konstrukcji zestaw charakteryzuje się niezwykle głębokim basem – subwoofery zostały wbudowane w podstawę każdej kolumny, a konstrukcja Down-Fire Structure wykorzystuje podłogę jako reflektor akustyczny zapewniając dynamiczny bas – niespotykanie silny, biorąc pod uwagę rozmiar głośników.

Dzięki subwooferom w obu kolumnach użytkownicy mogą usłyszeć bogaty bas z każdej strony – od frontu, z boku i z tyłu. Oryginalna technologia opracowana przez Panasonic pozwala na wytworzenie bogatego dźwięku przestrzennego identycznego z generowanym przez 7.1 kanałowy system przy użyciu jedynie dwóch kolumn. Użytkownik ma też możliwość dokupienia dwóch dodatkowych bezprzewodowych kolumn, tworząc tym samym prawdziwie przestrzenne kino domowe.

SC-ZT1 będzie dostępny na polskim rynku od sierpnia 2009 roku w sugerowanej cenie brutto 4.699 PLN.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu