Kto pije najwięcej podczas urlopu? Międzynarodowy sondaż portalu HolidayCheck

Polak na wakacjach nie stroni od alkoholu, ale nie inaczej jest z przedstawicielami innych nacji. Także Rosjanie, Anglicy i Niemcy słyną z tego, że lubią sobie wypić. Co ciekawe, zdaniem obcokrajowców, to wcale nie Polacy biją rekordy na tym polu – tak przynajmniej wynika z sondażu online przeprowadzonego w kilku europejskich krajach przez międzynarodowy portal turystyczny HolidayCheck.

Polacy na urlopie lubią się dobrze bawić, w tym także i wypić – zwłaszcza jeśli wykupili wycieczkę z opcją all inclusive. Jak na ich tle wypadają turyści z innych państw europejskich? Niezależna platforma turystyczna HolidayCheck zapytała urlopowiczów z Polski, Wielkiej Brytanii, Rosji i Hiszpanii, które nacje ich zdaniem na wakacjach piją najwięcej.

Większość Polaków, bo aż 43% wskazała na Rosjan. Nasi wschodni sąsiedzi chyba nawet nie chcą specjalnie się bronić przed zarzutem pijaństwa, bo w tej samej ankiecie sami wskazali na siebie jako na tych, którzy piją najwięcej ( stwierdziła tak ponad jedna trzecia Rosjan). Co ciekawe, Polacy wymienili siebie samych na drugim miejscu – dla prawie jednej czwartej ankietowanych rodaków to właśnie my sami najbardziej używamy alkoholu. W dalszej kolejności wskazaliśmy na Anglików ( 18%), Niemców (13%) oraz Holendrów (2% głosów).

Zaskakujące, że w oczach innych nacji to nie Polacy biją innych na głowę w zażywaniu alkoholowych uciech. Sumując wyniki głosowania w 4 krajach, które wzięły udział w sondażu, raczej niechlubne miano zwycięzców przypadło Rosjanom i Anglikom. Dla Rosjan zaraz po nich samych najbardziej „spragnionymi” turystami są na urlopie Niemcy (ponad 1/3 głosów), a dopiero daleko za nimi nasi rodacy (zaledwie 12% głosów na Polaków). Stereotyp o naszym pijaństwie zdaje się blednąć na Zachodzie, biorąc pod uwagę wyniki sondażu HolidayCheck w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Dla Anglików to oni sami piją najwięcej (odpowiedziała tak ponad 1/3 ankietowanych), na dalszych miejscach zdaniem Brytyjczyków plasują się Rosjanie (31%), Niemcy (18%), Holendrzy (12%), a dopiero na końcu Polacy (niecałe 2% głosów). Z kolei w opinii Hiszpanów najwięcej na urlopie piją Anglicy (42% wskazań), a potem kolejno Niemcy (31%) i Holendrzy (13%). Jedynie zdaniem 8% hiszpańskich ankietowanych to Polacy spożywają najwięcej alkoholu na urlopie.

W sondażu online przeprowadzonym na przełomie lipca i sierpnia b.r. wzięło udział ponad 4000 internautów z Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji.

www.holidaycheck.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu