Klawiatura nowej linii Microsoft

We wrześniu na polskim rynku pojawi się nowy zestaw klawiatury oraz myszy Wireless Comfort Desktop 5000. Istotnym paramentrem tego zestawu jest wysoki komfort pracy – szczególnie przy długim pisaniu na klawiaturze. Wygodę pracy zapewniają przede wszystkim układ klawiszy typu Comfort Curve, którego wygięcie pozwala na naturalne ułożenie dłoni na klawiaturze oraz szeroka oraz miękka podstawka na nadgarstki. Nic dziwnego, że Wireless Comfort Desktop 5000 zdobył uznanie specjalistów ds. ergonomii.

Układ Comfort Curve po raz pierwszy zastosowano 5 lat temu. Od tamtej pory firma Microsoft sprzedała ponad 10 milionów sztuk klawiatur z tym rozwiązaniem1. Tak duża popularność nie dziwi w świetle przeprowadzonych badań – pokazujących, że aż siedmiu na dziesięciu Amerykanów odczuwa dyskomfort i zmęczenie podczas korzystania z komputera2.

„Obecnie spędzamy bardzo dużo czasu pracując przy komputerach. Wiele osób odczuwa związane z tym dolegliwości. Rozwiązanie typu Comfort Curve pomaga zredukować dyskomfort związany z pisaniem na klawiaturze i jest polecany szczególnie dla osób o wrażliwych nadgarstkach oraz dużo piszących w sposób ciągły.” — powiedziała Karolina Sałas-Szlejter z polskiego oddziału firmy Microsoft. „Oprócz posiadania ergonomicznych i nowoczesnych technologicznie rozwiązań zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 jest po prostu bardzo ładny i jest kolejnym krokiem na drodze Microsoftu w kierunku tworzenia sprzętu nie tylko najnowszego technologicznie i wygodnego w użyciu, ale również ciekawego pod kątem designu”.

Wszystko, co potrzebne: komfort, styl i technologia BlueTrack

Podkładka pod nadgarstki, nisko profilowane i ciche klawisze, ułożone pod kątem 6 stopni gwarantują wygodne korzystanie z klawiatury. Jej zwarta konstrukcja a także wysokiej jakości materiały sprawiają, że wyróżnia się w ofercie klawiatur dostępnych na rynku. Dołączona do zestawu mysz Wireless Mouse 5000 z kauczukowymi powierzchniami bocznymi jest przeznaczona dla osób lewo i praworęcznych. Jej działanie jest oparte na technologii Microsoft BlueTrack, która pozwala użytkownikom korzystać z myszy w dowolnym miejscu, na podłożach, na których nie działają myszy optyczne i laserowe3. Dodatkowo teflonowe stopki dają wrażenie, jakby mysz unosiła się na „poduszce powietrznej”. Zarówno mysz, jak i klawiaturę można bezprzewodowo podłączyć do komputera za pośrednictwem nadajnika pracującego z częstotliwością 2,4 GHz, który zapewnia łączność nawet z odległości 10 metrów.

Inteligentne funkcje dla systemu Windows 7

Zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 to idealne narzędzie do obsługi systemu Windows 7 usprawniające codzienne zadania. Nowa funkcja pod nazwą Taskbar Favourites (ulubione elementy na pasku zadań), zapewnia użytkownikom klawiatury Microsoft ułatwiony dostęp do otwartych programów. Zamiast korzystać z tradycyjnych klawiszy My Favorites Keys (moje ulubione klawisze) z przypisanymi zadaniami, funkcja Taskbar Favorites będzie odwzorowywała lokalizację otwartych aplikacji na pasku zadań systemu Windows. Kolejność ikon umieszczonych na pasku zadań można w prosty sposób modyfikować, klikając i przeciągając je w inne miejsce. Funkcja Taskbar Favorites natychmiast dostosuje się do nowej lokalizacji ikony.

Inne funkcje integracyjne systemu Windows 7:

  • Device Stage. Myszy i klawiatury oferowane przez Microsoft Hardware będą obsługiwały funkcję Device Stage, dostępną w systemie Windows 7. Umożliwia ona użytkownikom szybki i prosty dostęp do najczęściej realizowanych zadań, w tym informacji o produkcie, rejestracji, ustawień i pozostałych zadań wykonywanych za pomocą takich urządzeń, jak telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, drukarki, przenośne odtwarzacze multimedialne i urządzenia do wprowadzania danych.
  • Windows Flip. Użytkownicy myszy i klawiatur Microsoft mogą w prosty sposób wyświetlić podgląd miniatur wszystkich otwartych okien — wystarczy jedno kliknięcie przyciskiem myszy. Automatycznie wyświetlony zostanie pełnoekranowy podgląd aplikacji, który umożliwia użytkownikom wygodniejsze odszukiwanie i wybór określonych aplikacji.

Cena i dostępność

Zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 będzie dostępny w pierwszej połowie września w przybliżonej cenie detalicznej 329 PLN4. Zestaw Wireless Comfort Desktop 5000 jest objęty globalną trzyletnią ograniczoną gwarancją sprzętową firmy Microsoft. Więcej informacji o tym oraz innych produktach działu sprzętu firmy Microsoft można znaleźć na stronie http://www.microsoft.com/hardware.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu