Juniper Networks i Interoute otrzymały nagrodę Global Telecoms Business za innowacyjną infrastrukturę dla sieci stałych

przez | 11/08/2009

Rozwiązanie dla biznesu “Ground to Cloud” bazujące na routerach serii MX dostarcza skalowalność oraz bogatą funkcjonalnośćFirma Juniper Networks, Inc. (NASDAQ: JNPR), lider na rynku wysokowydajnych sieci, poinformowała dziś, że wraz z Interoute, wiodącym europejskim operatorem dostarczającym rozwiązania biznesowe oraz usługi hurtowe, otrzymała nagrodę Fixed Network Infrastructure Innovation za wspólne rozwiązanie. Nagroda została wręczona podczas ceremonii Global Telecom Business (GTB) Innovation w Londynie.

Nagrody GTB Innovation są dowodem uznania dla innowacyjnych projektów operatorów oraz dostawców usług, kóre powstały przy współpracy z dostawcami sprzętu.

Juniper Networks oraz Interoute otrzymały nagrodę za projekt usługi dla biznesu Ground to Cloud, który odpowiada na potrzebę realizacji skalowalnych i zaawansowanych usług przez operatorów. Jako część tego rozwiązania, Interoute wdrożył routery Ethernet Services Juniper serii MX do stworzenia zaawansowanej infrastruktury IP/MPLS. Połączona z multiterabitową siecią optyczną Interoute, pozwala na oferowanie klientom Interoute skalowalnych usług o bogatej funkcjonalności. Na przykład, w skład portfolio Ground to Cloud wchodzą usługi telekonferencyjne o wysokiej przepływności, które są dynamicznie dostosowywane do zmieniającego się środowiska rynkowego klientów.

“Ten projekt jest doskonałym przykładem ścisłej współpracy Juniper Networks z klientami, mającej na celu zaprojektowanie innowacyjnych usług, które poprawiają zyskowność dostawców usług i równocześnie spełniają oczekiwania użytkowników. Interoute wykorzystuje swoją wydajną infrastrukturę sieciową, aby stworzyć wyróżniające się na rynku i efektywne finansowo rozwiązania. Cieszymy się, że wraz z Interoute otrzymaliśmy nagrodę GTB, która jest dowodem uznania dla naszej współpracy” – powiedział Gert-Jan Schenk, senior vice president of operations, EMEA, Juniper Networks.

Alan Burkitt-Gray, redaktor naczelny magazynu GTB stwierdził, że redakcja była pod wrażeniem jakości nominowanych rozwiązań. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby nominacji, więc znalezienie się w gronie laureatów jest ogromnym osiągnięciem.

“Ten projekt wyróżnił się pomimo silnej konkurencji. Gratuluję wszystkim, którzy przy nim pracowali. Obecnie obserwujemy falę innowacji, co dla klientów i firm działających w branży, oznacza dynamiczny postęp” – podsumowuje Burkitt-Gray.