Juniper Networks i Interoute otrzymały nagrodę Global Telecoms Business za innowacyjną infrastrukturę dla sieci stałych

Rozwiązanie dla biznesu “Ground to Cloud” bazujące na routerach serii MX dostarcza skalowalność oraz bogatą funkcjonalnośćFirma Juniper Networks, Inc. (NASDAQ: JNPR), lider na rynku wysokowydajnych sieci, poinformowała dziś, że wraz z Interoute, wiodącym europejskim operatorem dostarczającym rozwiązania biznesowe oraz usługi hurtowe, otrzymała nagrodę Fixed Network Infrastructure Innovation za wspólne rozwiązanie. Nagroda została wręczona podczas ceremonii Global Telecom Business (GTB) Innovation w Londynie.

Nagrody GTB Innovation są dowodem uznania dla innowacyjnych projektów operatorów oraz dostawców usług, kóre powstały przy współpracy z dostawcami sprzętu.

Juniper Networks oraz Interoute otrzymały nagrodę za projekt usługi dla biznesu Ground to Cloud, który odpowiada na potrzebę realizacji skalowalnych i zaawansowanych usług przez operatorów. Jako część tego rozwiązania, Interoute wdrożył routery Ethernet Services Juniper serii MX do stworzenia zaawansowanej infrastruktury IP/MPLS. Połączona z multiterabitową siecią optyczną Interoute, pozwala na oferowanie klientom Interoute skalowalnych usług o bogatej funkcjonalności. Na przykład, w skład portfolio Ground to Cloud wchodzą usługi telekonferencyjne o wysokiej przepływności, które są dynamicznie dostosowywane do zmieniającego się środowiska rynkowego klientów.

“Ten projekt jest doskonałym przykładem ścisłej współpracy Juniper Networks z klientami, mającej na celu zaprojektowanie innowacyjnych usług, które poprawiają zyskowność dostawców usług i równocześnie spełniają oczekiwania użytkowników. Interoute wykorzystuje swoją wydajną infrastrukturę sieciową, aby stworzyć wyróżniające się na rynku i efektywne finansowo rozwiązania. Cieszymy się, że wraz z Interoute otrzymaliśmy nagrodę GTB, która jest dowodem uznania dla naszej współpracy” – powiedział Gert-Jan Schenk, senior vice president of operations, EMEA, Juniper Networks.

Alan Burkitt-Gray, redaktor naczelny magazynu GTB stwierdził, że redakcja była pod wrażeniem jakości nominowanych rozwiązań. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby nominacji, więc znalezienie się w gronie laureatów jest ogromnym osiągnięciem.

“Ten projekt wyróżnił się pomimo silnej konkurencji. Gratuluję wszystkim, którzy przy nim pracowali. Obecnie obserwujemy falę innowacji, co dla klientów i firm działających w branży, oznacza dynamiczny postęp” – podsumowuje Burkitt-Gray.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu