D-Link wprowadza nową serię bezprzewodową Wireless 150

Nowe produkty D-Linka umożliwiają połączenie komputerów przenośnych lub stacjonarnych z siecią bezprzewodową z prędkością 150 Mb/s

Router DIR-600 oraz adapter USB DWA-125 to nowe produkty D-Linka wprowadzane na polski rynek. Oba urządzenia, działające w standardzie 802.11n, to pierwsze produkty w serii Wireless 150, które transmitują dane w sieci bezprzewodowej z prędkością do 150 Mb/s.

Router D-Link DIR-600 z serii Wireless 150 umożliwia połączenie kilku komputerów w ramach bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Sprzęt wyposażono w jedną antenę do nadawania i odbierania sygnału Wi-Fi. Zastosowano w nim zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej zapobiegające nieuprawnionemu dostępowi zarówno przez sieć bezprzewodową, jak i przez Internet. Szyfrowanie zapewniają mechanizmy WPA i WPA2, a także podwójne aktywne zapory (SPI i NAT) zapobiegające potencjalnym atakom. Ponadto DIR-600 jest wyposażony w funkcję Wi-Fi Protected Setup, która pozwala w łatwy sposób skonfigurować oraz aktywować zabezpieczenia sieci.

Natomiast D-Link Wireless 150 USB Adapter DWA-125, podłączany do portu USB komputera przenośnego lub stacjonarnego, pozwala połączyć się z siecią i korzystać z Internetu kilku użytkownikom w tym samym czasie.

Do obu urządzeń dołączony jest kreator instalacji D-Link Click’n Connect ułatwiający konfigurację z siecią.

– Nowe produkty, jakie pojawią się na rynku uzupełniają lukę między najbardziej wydajnym sprzętem Wireless N, a urządzeniami działającymi w standardzie 802.11g. Zapewniają większą prędkość i szerszy zasięg niż to miało miejsce w przypadku starszego sprzętu i jednocześnie będą dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach – podkreśla Michał Derdzikowski, szef polskiego oddziału D-Linka.

* Maksymalna szybkość transmisji bezprzewodowej zgodnie ze specyfikacjami standardu IEEE 802.11g i standardu 802.11n, osiągana przy użyciu urządzeń z serii Wireless 150. Rzeczywista przepustowość może być inna. Mogą ją obniżyć warunki sieciowe oraz czynniki środowiskowe, takie jak natężenie ruchu w sieci, użyte materiały i konstrukcja budynku oraz narzut wprowadzany przez sieć. Czynniki środowiskowe mogą także niekorzystnie wpływać na zasięg sygnału radiowego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu