Szybka informacja na komórkę

Wszyscy, którzy potrzebują pilnej informacji i nie mają dostępu do internetu, lub nie potrafią jej odnaleźć, mogą teraz liczyć na szybką pomoc przez sms. W ciągu kilku minut prosto na telefon komórkowy przychodzi odpowiedź na pytanie gdzie jest bankomat, o której przyjedzie autobus, albo porada jak odezwać się do dziewczyny przy stoliku obok. Wystarczy wysłać pytanie na numer 71321.

Serwis Ciao! działa w oparciu o sms, gdyż założeniem jego twórców jest zapewnienie dostępności przez całą dobę z dowolnego miejsca. O potrzebie takiej usługi świadczy liczba 1170 pytań, która trafiła do Ciao! w ciągu dwóch tygodni od uruchomienia serwisu.

Odpowiedzi wyszukują ludzie nazywani pilotami Ciao!. Nie jest to automat odpowiadający, ale ludzie, którzy starają się znaleźć jak najdokładniejszą odpowiedź na zadane pytanie. Kiedy trzeba podrzucą dobry dowcip, sprawdzą prognozę pogody dla wybranego miasta, wynik meczu, który właśnie trwa, informację jaki jest najciekawszy film w kinach czy sugestie gdzie warto wybrać się na randkę dzisiaj wieczorem.

„Najwięcej pytań otrzymujemy w godzinach wczesnopopołudniowych. Ale w nocy nasi piloci również mają co robić, najczęściej otrzymują wtedy wiadomości od osób pilnie potrzebujących informacji albo żartownisiów. Jest to najlepsza pora aby sprawdzić poczucie humoru pilotów na dyżurze. W ostatnich 2 tygodniach średnia długość wyszukiwania odpowiedzi to 6 minut.” – mówi Adam Żegota, jeden z założycieli serwisu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu