Infinity Group bada, co widzi Twój klient

W strukturze agencji Infinity Group powstał dedykowany zespół realizujący badania eyetrackingowe. Firma dysponuje też własnym eyetrackerem i zapleczem do profesjonalnego przeprowadzania badań.

Eyetracking – czyli śledzenie aktywności wzrokowej odbiorcy przy pomocy specjalnego urządzenia (eyetrackera) – ma w branży interaktywnej szerokie zastosowanie. Dzięki tej metodzie badawczej poznajemy zachowania percepcyjne użytkownika w internecie, optymalizujemy nawigację serwisów i układ treści, testujemy kreację, analizujemy skuteczność kampanii reklamowych. Testom poddawane mogą być serwisy www, aplikacje, pojedyncze grafiki lub animacje, nośniki, mailingi. Co ważne, usability serwisów czy skuteczność reklam badana już na etapie layoutów i statycznych projektów, oznacza możliwość udoskonalenia ich i wdrożenia online już w optymalnej formie.

Najistotniejszą i najcenniejszą cechą badań eyetrackingowych jest fakt, że rejestrują zarówno świadomą, jak i podświadomą aktywność wzrokową badanych. A to daje bezcenną – bo obiektywną! – wiedzę na temat tego, jak rzeczywiście odbierany jest nasz przekaz wizualny. Czyli – co faktycznie widzi jego adresat.

Badania eyetrackingowe realizowane przez Infinity Group koordynuje dedykowany project manager odpowiedzialny właśnie za ten obszar działalności agencji. Projekty realizuje zespół specjalistów od badań marketingowych i doradztwa, utworzony w ramach firmy. W ten sposób w działaniach tych stykają się dwa obszary kompetencji: doświadczenie e-marketingowe Infinity Group i know-how badawczo-analityczny. Dlaczego to istotne? To proste: sam eyetracker nie zrobi za nas badania marketingowego – to tylko narzędzie. Do uzyskania przydatnych wyników kluczowych jest parę dodatkowych czynników: od trafnego doboru próby badawczej, poprzez zapewnienie właściwych warunków prowadzania badania, po opracowanie wyników i konkretnych wytycznych realizacyjnych. I na koniec – co najważniejsze – realne wdrożenie tych wytycznych w projektach e-marketingowych tworzonych na potrzeby Klientów.

Więcej o ofercie badań eyetrackingowych Infinity Group znajdziesz na: http://www.infinity-group.pl/pl/#/co_robimy/eyetracking

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu