MITAM 2009 Międzynarodowe Targi Muzyczne – II edycja

Latem ubiegłego roku odbyła się pierwsza edycja Targów Muzycznych w Poznaniu pod „szyldem” MITAM. Pierwszą imprezę należy uznać, jako próbę sił organizatorów, którzy dysponując bardzo skromnymi środkami, chcieli zainicjować cykliczne wydarzenie związane z programem „Poznań – Europejska Stolica Kultury”. W tym miejscu warto zauważyć, że festiwal teatralny MALTA powstawał w podobnych okolicznościach i z imprezy zorganizowanej niemal spontanicznie, stał się wizytówką kulturalną miasta w skali europejskiej. Za zorganizowaniem Targów Muzycznych z naciskiem na przemysł fonograficzny przemawiają dwa zasadnicze argumenty. Po pierwsze Poznań jest miastem z tradycjami targowymi i jest przyjazny dla tego rodzaju przedsięwzięć, a po drugie w tej części Europy nie ma imprezy o podobnym charakterze. W związku z powyższym, chcielibyśmy połączyć charakter rozrywkowej imprezy masowej ze spotkaniem handlowym branży fonograficznej i pokrewnych.

Targi Muzyczne MITAM będą miały miejsce w dniach 14, 15 i 16 sierpnia.

Na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim odbędą się główne koncerty. Zostaną też zbudowane boksy dla ok. 20 wystawców. W programie Targów uwzględniono wydarzenia i koncerty towarzyszące, które będą odbywały się w poznańskich klubach i galeriach.

Dzień pierwszy – 14 sierpnia:

Początek o charakterze zamkniętym, dla „branży”. Wystawcy powinni mieć czas na zorganizowanie się, zainstalowanie na stoiskach i nawiązanie kontaktów. Oficjalnym otwarciem będzie koncert w klubie Jaohnny Rocker pod hasłem „Szukam wydawcy”, do którego zostaną zaproszeni wykonawcy z dorobkiem i doświadczeniem estradowym, ale nie mający jeszcze bogatej dyskografii. Natomiast wieczorem odbędzie się koncert „50 LAT POLSKIEGO ROCK AND ROLLA” dedykowany Franciszkowi Walickiemu – uznawanemu za ojca polskiego big beatu (rocka). Podczas koncertu usłyszymy Jana Izbę Izbińskiego i Tomasza Jaśkiewicza (gitarzystę w niemenowskich Akwarelach(w repertuarze Czesława Niemena), Anię Rusowicz w rep.nieżyjącej mamy Ady i zespół Simple Blue ( covery Niebiesko Czarnych), zespół Dwie Korony (śpiewający piosenki Krzysztofa Klenczona), a także Piotra Nalepę z zespołem Nie-Bo (z przebojami zespołu Breakout) oraz Józefa Skrzeka i zespół SBB.

Dzień drugi – 15 sierpnia:

Planuje się mini koncerty, czy recitale, zależnie od pomysłowości wystawców. Wieczorem, w kościołach znajdujących się w pobliżu Starego Rynku, będą odbywały się koncerty rozmaitych nurtów muzyki rozrywkowej pod wspólnym tytułem „Gospelowanie czyli KONCERTY Z PRZESŁANIEM”. Większość nurtów muzyki rozrywkowej ma swoje źródła w muzyce gospel ,spirituals i work songach.

Dzień trzeci – 16 sierpnia

W ramach głównego koncertu finałowego „POZNANIACY PAMIETAJĄ PRESLEYA” wystąpi Michał Milewicz, a także zespoły w międzynarodowych składach: ANT AKMENS, BOOGIE BOYS, MONALIZZY and THE DEVILS .

Więcej informacji na temat Targów Muzycznych znajduje się na stronie www.mitam.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu