Przejdź do treści

Masopinia.pl – masy na każdy temat

Wystartował nowy serwis informacyjny – Masopinia.pl – który tworzony jest przez użytkowników. Można na nim krytykować, wyżalać się, chwalić i polecać. Na każdy temat, o wszystkim.

W Internecie istnieją już co prawda serwisy na których można wyrażać swoje opinie, ale tylko w ograniczonym zakresie. Inne serwisy nastawione są na konkretną branżę – produkty lub usługi. Na Masopinia.pl mówi się o wszystkim – o ludziach, miejscach, wydarzeniach. Dementuje się plotki, udziela porad, poleca lub odradza. Można się tu wygadać, wyżalić, ale też poczytać śmieszne i kontrowersyjne komentarze.

Z badania D-Link Technology Trend wynika, że materiały tworzone przez internautów dla 46 proc. badanych są najciekawsze. Spada natomiast zainteresowanie treściami tworzonymi przez profesjonalnych dziennikarzy. W 2008 roku były one ciekawe dla 19 proc. ankietowanych, w tym roku już tylko dla 17 proc. Twórcy Masopinia.pl postanowili wykorzystać ten trend.

W Masopinia.pl opinie użytkowników są również przez nich oceniane. Najlepiej oceniana opinia na dany temat jest wyodrębniana jako pierwsza. Nic niewnoszące opinie, czyli te które nie są punktowane przez innych, spadają na sam dół. Opinie można sortować od najlepszych do najgorszych lub odwrotnie. Użytkownicy mogą sami tworzyć kategorie i proponować tematy do dyskusji. Wyrazić opinię może każdy, ponieważ korzystanie z serwisu nie wymaga rejestracji.

Serwis Masopinia.pl został zaprojektowany i wykonany przez agencję interaktywną Infintivalley (www.infinitivalley.com). Celem twórców było stworzenie serwisu, który będzie bezstronnym głosem społeczeństwa i liderem opinii.

„Stworzyliśmy ten serwis, aby dać głos i możliwość dowolnej wypowiedzi społeczeństwu. Chcemy, aby portal dostarczał zarówno cennych wskazówek jak i był źródłem rozrywki. Czyli pół żartem pół serio o otaczającej nas rzeczywistości.” – mówi Marcin Czapski z Infinitivalley.