Gametrade.pl wystartował – rusza wymiana

5 sierpnia wystartował portal Gametrade.pl służący do legalnej wymiany gier pomiędzy graczami, którzy szukają nowych wyzwań, a nie chcą wydawać każdorazowo 200-250 zł. Dzięki Gametrade.pl gracze mogą zdobyć najnowsze gry za cenę przesyłki, poznać nowych znajomych i wspólnie cieszyć się z nowych nabytków.

Gametrade.pl to serwis, w którym każdy zarejestrowany użytkownik może za darmo wystawić swoje stare gry na wymianę lub na sprzedaż, a także zadeklarować jakich gier poszukuje. Gametrade.pl automatycznie dopasowuje poszukujących i oferujących, dzięki czemu mogą oni nawiązać kontakt, wynegocjować czym się wymieniają, jak dostarczą sobie gry, a po dokonaniu wymiany skomentować i ocenić kontrahenta.

W czasie miesięcznych beta-testów trwających od 9 lipca br. w Gametrade.pl zarejestrowało się ponad 600 osób, które pochwaliły się posiadaniem ponad 2000 gier, z czego 571 gier jest na wymianę i 270 na sprzedaż. Beta testerzy w ciągu miesiąca odsłonili 60 tys. stron, poświęcając serwisowi średnio 5 minut na sesję i realizując 33 kompletne wymiany gier z pozytywnym komentarzem dla partnera. Najpopularniejszą grą wśród użytkowników Gametrade.pl okazało się dotychczas Grand Theft Auto IV.

Gametrade.pl posiada największą w Polsce bazę gier do wymiany, która zawiera prawie 10 tysięcy gier na 17 różnych platform. Dzięki tak dużej bazie oraz interfejsowi wyposażonemu w ułatwiające życie mechanizmy jak „autocomplete” stworzenie własnej kolekcji gier na wymianę zajmuje kilka minut.

„Mam xboxa od początku roku. Odziedziczyłem go z grami, które mnie kompletnie nie interesowały. Po tygodniu Xbox wylądował w kącie i nie czułem weny na granie. Usłyszałem o gametrade.pl i w kilkanaście minut wrzuciłem do serwisu swoje gry, po 5 dniach miałem kilka świetnych gier, które spowodowały ze teraz codziennie wieczorem odpalam konsolę i gram” – pisze jeden z użytkowników serwisu o pseudonimie Rzepka. „Odkryłem też że konsola może być fajnym dodatkiem do imprez ze znajomymi.” – dodaje Rzepka, przecząc jednocześnie stereotypom o aspołecznym graczu samotniku. W erze internetu i gier multiplayer gracze szukają kontaktu z innymi graczami na wielu płaszczyznach i różnymi kanałami.

Gametrade.pl przeznaczony jest dla graczy, pasjonatów elektronicznej rozrywki korzystających z rozmaitych platform, poczynając od najpopularnieszych takich jak PC/Windows, Xbox, Playstation, czy Wii, a kończąc na bardziej niszowych i retro, takich jak Dreamcast, czy GameCube.

„Uważam gametrade.pl za naprawdę fajną inicjatywę, coś co było potrzebne od dawna. Dorwałem kilka dobrych gier i jestem bardzo zadowolony z serwisu. Teraz naprawdę mogę dostać fajne gry, za koszt przesyłki” – pisze inny użytkownik serwisu używający nicka Arkhan. Wielu użytkowników docenia Gametrade.pl, jako alternatywę dla Allegro, gdzie koszt sprzedaży gier o wartości poniżej 100 zł wynosi tyle samo, co koszt wymiany na inną grę w Gametrade.pl.

Twórcą serwisu Gametrade.pl jest 23 letni student Damian Legawiec, właściciel Commodore 64, Xboxa 360 oraz PlayStation 3. Po pięciu latach pracy w internetowych start-upach, czołowych agencjach interaktywnych oraz jako programista-freelancer Damian postanowił zrobić coś dla siebie. Rzucił pracę i stworzył Gametrade.pl, który zamierza rozwijać i wzbogacać o nowe mechanizmy potrzebne graczom korzystającym z serwisu. Tymczasem wymienia się grami i kończy kolejne misje pokonując przy tym setki wrogów, zapewniając że wszyscy byli źli.