UPS wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Fundacja UPS przekazała grant w wysokości 49 000 dolarów na szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. To projekt o nazwie „Ratujemy i uczymy Ratować” realizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

6 sierpnia br. czek został przekazany przez Piotra Sitarka dyrektora generalnego UPS Polska na ręce Jurka Owsiaka, współzałożyciela i szefa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

„Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy współpracowaliśmy już w 2008 roku. Nasi pracownicy, jako wolontariusze porządkowali teren wokół Centrum Szkoleniowego Szadowo Młyn, wszyscy zostali również przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W styczniu 2009 pomagaliśmy również w Wielkim Finale WOŚP, charytatywnej imprezie, która ma swoja całodzienną transmisje w telewizji. Ponad 60 wolontariuszy pakowało i rozpakowywało sprzęt, oraz przyjmowało podarunki na aukcję ” powiedział Piotr Sitarek.

Co roku Fundacja UPS przyznaje granty wybranym fundacjom, dla których działają również wolontariusze UPS. W tym roku Fundacja WOŚP już po raz drugi znalazła się w tym wyróżnionym gronie. Grant zostanie przeznaczony na przygotowanie merytoryczne nauczycieli oraz zakup i dostarczenie do szkół niezbędnego sprzętu: manekinów do nauki reanimacji (fantomów) oraz materiałów pomocniczych, takich jak filmy szkoleniowe i podręczniki. W projekcie będą brać udział nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również ich rodziny i bliscy, dzięki tematu Fundacja chce zwiększać świadomość społeczną nt. udzielania pierwszej pomocy. Ten grant wesprze Fundację WOŚP działaniach na rzecz społecznej edukacji w zakresie pierwszej pomocy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu