Sposób na samotne wakacje

Letni okres sprzyja turystyce. Od czerwca do końca sierpnia odbywa się ponad połowa całorocznej liczby wyjazdów, a blisko 67% jest organizowane samodzielnie. Obok rodzin i par coraz częściej inicjatywę w organizacji podróży na własną rękę przejmują też samotni podróżnicy.

Takie właśnie wyjazdy wspiera portal TravelFriends.pl, gdzie pojedynczy turysta może znaleźć ludzi, którzy chcą zwiedzać świat w większym gronie. Strona działa od kilku miesięcy, ale już dziś jest na niej aktywnych blisko półtora tysiąca użytkowników szukających towarzystwa na wspólną podróż albo… na przykład na wesele czy wyjazd na weekend. Taką wyprawę zorganizowało sobie w ostatni piątek kilkoro użytkowników TravelFriends, którzy na weekend w Beskidzie Żywieckim zjechali z całej Polski.

Czy warto było przejechać nawet 400 kilometrów po to, żeby spędzić weekend z nieznajomymi z internetu? Beata Sieradzka, inicjatorka wyjazdu, zapewnia, że tak. „Czas zleciał nam błyskawicznie, chodziliśmy po górach, pływaliśmy na basenie, a co najważniejsze – rozmawialiśmy, śmialiśmy się i ogólnie fantastycznie spędziliśmy czas. Obiecaliśmy też sobie, że niedługo znowu coś zorganizujemy, oczywiście tym razem w innym miejscu gdzieś w Polsce, żeby było sprawiedliwie”.

Uczestnicy poznali się na stronie TravelFriends i postanowili wspólnie wypocząć w Korbielowie. W tym celu zjechali na Śląsk między innymi z Krakowa, Wałbrzycha, Wrocławia, Warszawy i Bogatyni. Wspólny weekend miał być okazją do poznania się oraz sposobem na to, aby oryginalnie spędzić czas w gronie ludzi, o których wiadomo było tylko jedno: że wszyscy lubią podróże.

Okazuje się, że każdy, kto ma własny pomysł na wycieczkę albo imprezę, może samodzielnie ogłosić się na TravelFriends i dodać swoją propozycję wyjazdu lub też skorzystać z oferty biura podróży, a na TravelFriends po prostu zebrać ekipę, z którą wspólnie wyjedzie na wczasy. Dodatkowo portal ma specjalne oferty dla niezdecydowanych. Są to tak wyjazdy dla globtroterów w egzotyczne rejony świata, jak i wycieczki i weekendy w Polsce, które mają ułatwiać integrację i atrakcyjne spędzanie urlopu.

Dotychczas żaden z portali turystycznych nie dawał możliwości zebrania grupy na wyjazd tak, aby jego uczestnicy mogli się zobaczyć i poznać jeszcze przed wyjazdem i wygląda na to, że ten pomysł szybko przyjmie się wśród urlopowiczów.

Stronę można znaleźć pod adresem http://www.travelfriends.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu