Wrocław stolicą HR

We wrześniu 2009 roku Wrocław stanie się stolicą branży rekrutacyjnej. Konferencję „Wyzwania HR w 2010 roku”, organizowaną 17 września przez portal Pracuj.pl, otworzy Rafał Dutkiewicz – Prezydent Miasta i Honorowy Patron wydarzenia. Jest to pierwsza w historii konferencja branżowa organizowana przez serwis rekrutacyjny, co przełoży się na unikalny program, łączący wiedzę z zakresu HR z nowymi technologiami.

Ostatnie miesiące w większości polskich firm były okresem nieustających zmian – w przychodach, strategii, liczbie klientów i pracowników. Działy HR stanęły przed wyzwaniem odnalezienia się w nowej roli: częściej zwalniały niż rekrutowały, uczyły się, jak motywować mimo cięć wynagrodzeń, weryfikowały własną rolę w organizacjach.

Celem organizowanej przez portal Pracuj.pl konferencji jest promowanie dobrych praktyk w zarządzaniu zasobami ludzkimi w czasach zmian na rynku pracy i zmniejszenia wydatków na działania HR. Wspólnie dokonamy analizy nowych trendów w rekrutacji zarówno z perspektywy rekruterów, jak i decydentów HR oraz rozpoczniemy dyskusję dotyczącą wyzwań stojących przed działami personalnymi w 2010 roku. Okazją do dyskusji będzie ogłoszenie wyników badania na ten temat, przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych.

Uczestnicy konferencji otrzymają, między innymi, odpowiedzi na pytania z obszaru strategicznego HR:

  • Jak budować politykę wynagrodzeń i system płacowy w dobie cięć kosztów?
  • Jak wykorzystać programy outplacement do odbudowania firmy po trudnych zmianach?
  • Jak wykorzystać coaching menedżerski w procesie zmian w firmie?

Zaproszeni goście opowiedzą także o wykorzystaniu nowych technologii w HR, między innymi o tym:

  • Jak stać się pracodawcą tak pożądanym jak Google dla specjalistów IT i nowych technologii?
  • Jak zbudować skuteczną zakładkę kariery na stronie internetowej firmy?
  • Jak rozwój technologii i zmiana zachowań użytkowników Internetu wpływa na rekrutację kandydatów do pracy?

Konferencję otworzy Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wystąpieniem na temat wyzwań polskiej gospodarki z perspektywy stolicy Dolnego Śląska.

Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Harvard Business Review, House of Skills, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Interaktywny Instytut Badań Rynkowych. Sponsorem wydarzenia jest firma Benefit Systems. Patronat medialny nad konferencją objął „Personel i Zarządzanie” oraz serwisy:

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu