Półmetek trzeciej edycji akcji „Polska jest fajna”

1800 kilometrów przemierzyli już reporterzy Wirtualnej Polski, odkrywając dla internautów niezwykłe i fascynujące miejsca w naszym kraju…Tegoroczna edycja akcji Polska jest fajna przekroczyła półmetek.

Rozpoczęta w lipcu na Helu Wyprawa 2009 potrwa do końca sierpnia. Reporterzy – Emilia Hałas i Maciej Pilarczyk – od miesiąca relacjonują na stronie polskajestfajna.wp.pl spotkania z niezwykłymi ludźmi i wrażenia z wyjątkowych miejsc. Odwiedzili już 20 miast i miasteczek, przeprowadzili 30 wywiadów, dołączyli do galerii ponad 600 zdjęć.

„To, co podczas wędrówki zaskoczyło nas najbardziej pozytywnie, to ludzie. W obywatelach naszego kraju drzemie tyle pasji i zainteresowań, że program ten mógłby trwać bez końca i nigdy nie zabrakłoby tematów.” – mówi Emilia Hałas, wyłoniona w konkursie, reporterka Wirtualnej Polski .

W Galerii Podróżników serwisu polskajestfajna.wp.pl znaleźć można m.in. relacje z Wrocławia: z zaskakującego ekstremalnymi rozrywkami Adrenalina Park czy „Akcji Balonowej”, podczas której przechodnie spisywali na balonach i puszczali w niebo swoje marzenia; zdjęcia z najstarszej kopalni złota w Złotym Stoku i jaskini w Sudetach, ze szczątkami prehistorycznych niedźwiedzi, lwów i nietoperzy. „Pragniemy pokazać to, co zasługuje na uwagę. Przekonaliśmy się, że nie trzeba daleko szukać.” – dodaje Emilia Hałas

„Akcja Polska jest fajna cieszy się jak co roku ogromnym zainteresowaniem naszych rodaków. Codziennie otrzymujemy wiele zdjęć od internautów, pokazujących najróżniejsze zakątki Polski. Na potrzeby serwisu stworzyliśmy specjalny adres e-mailowy: spotkaniezpjf2009@serwis.wp.pl, na który użytkownicy mogą wysyłać zaproszenia do swoich miast. Jeśli ktoś chce pokazać swoją miejscowość i spotkać się z podróżnikami, może napisać do nas, a my postaramy się to umożliwić. – mówi Paulina Wilczek, koordynator projektu. Lipiec był ciekawym miesiącem z wieloma niespodziankami. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie sierpień.” – dodaje.

W serwisie polskajestfajna.wp.pl oprócz relacji z podróży, znaleźć można Newsy (krajowe ciekawostki turystyczne), Ranking (najlepiej oceniane przez użytkowników zdjęcia, filmy, relacje) oraz Forum (wymianę przez Internautów opinii o wyprawie).

Codziennie, na żywo, relacji z podróży słuchać można w Radiu Plus, które objęło patronat medialny nad akcją.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu