Nowa Tesla od HP – wsparcie dla naukowych obliczeń

Zastosowanie obliczeń przy użyciu procesora graficznego stale rośnie w siłę dzięki udostępnieniu Tesli stacjom roboczym HP Z800. NVIDIA zapowiedziała dzisiaj, iż najmocniejsza i najbardziej rozbudowywalna stacja robocza HP – HP Z800 wyposażana jest w aż do dwóch procesorów graficznych NVIDIA® Tesla, i staje się kolejną kluczową oznaką wzrostu zapotrzebowania na obliczenia wysokiej wydajności.  

Przedsiębiorstwa opierające się na stacjach roboczych HP w celu przyspieszenia pracy w takich dziedzinach jak badania naukowe, wzornictwo przemysłowe, animacje 3D czy wreszcie badania sejsmologiczne, mogą w pełni wykorzystać korzyści oferowane przez procesor graficzny Tesla i zmierzyć się z wymagającymi obliczeniami przy użyciu standardowych rozwiązań.

Oparte na potężnej równoległej architekturze NVIDIA CUDA , procesory graficzne Tesla podbijają rynek obliczeń wysokiej wydajności dzięki zapewnieniu najwyższej możliwej wydajności na wielu płaszczyznach.

W dynamice molekularnej, AMBER, kod badań publicznych z ponad 60.000 użytkowników, został napisany tak aby wykorzystać potężną równoległą architekturę CUDA, a co za tym idzie zapewnić ponad 50-krotne przyspieszenie wydajności. Efektem tego jest szybsza analiza wyników badań naukowych. W finansach, Numerix and CompatibL zapowiedziały wsparcie przez CUDA aplikacji Counterparty Risk wchodzącej w skład rozwiązania analitycznego wykorzystywanego przez 375 instytucji finansowych. Aplikacja ta pracuje 18 razy szybciej dzięki obliczaniu skomplikowanych modeli cenowych przy użyciu procesorów graficznych NVIDIA.

“Rozpoczęcie stosowania procesorów graficznych Tesla jest najszybszym wprowadzeniem do użytku jakiegokolwiek procesora  w historii obliczeń wysokiej wydajności”, powiedział Andy Keane, dyrektor generalny działu Tesla w NVIDIA. „Jesteśmy zachwyceni tym, że lider rynku taki jak HP zaczyna sprzedawać systemy wyposażone w procesory graficzne Tesla, w ten sposób znacznie przyspieszając pracę swoich klientów.”

“Klienci wybierający stacje robocze HP są wiodącymi profesjonalistami w swoich branżach, popychający możliwości technologiczne, tak aby otrzymać niespotykane wcześniej pokłady kreatywności i innowacyjności”,  powiedział Jeff Wood, dyrektor ogólnoświatowego marketingu Stacji Roboczych HP „Procesor graficzny NVIDIA Tesla przenosi nasze flagowe stacje robocze z serii Z na nowy poziom wydajności w skomplikowanych aplikacjach zmiennoprzecinkowych.”

Stacja robocza HP Z800 jest dostępna na http://www.hp.com/united-states/campaigns/z-workstations/. Więcej informacji o rozwiązaniach obliczeniowych procesorów graficznych NVIDIA Tesla GPU na: www.nvidia.co.uk/tesla.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu