InPost doręczy pocztówki w 65. rocznicę Powstania Warszawskiego

InPost – największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl – wraz z Fundacją na Rzecz Promocji Historii Polski włączył się w organizację widowiska historycznego „Warszawskie Dzieci…”. Wydarzenie poświęcone jest 65. rocznicy Powstania Warszawskiego i obejmie swoim zasięgiem trzy dzielnice: Śródmieście, Żoliborz i Pragę. Obchody rozpoczną się w piątek (7 sierpnia 2009) o godzinie 9.00 i potrwają do niedzieli (9 sierpnia) do północy.

InPost odpowiedzialny jest za przygotowanie i dystrybucję specjalnej edycji kartek pocztowych upamiętniających wydarzenia sierpnia 1944 roku. Na zdjęciach uwiecznione zostały sceny z okresu powstania. Firma przygotowała również okazjonalne stemple w trzech wersjach graficznych, wzorowane na historycznych pieczęciach Harcerskiej Poczty Polowej.

„Angażując się w tę nietypową akcję społeczną chcemy uczcić pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego 1944 roku i oddać hołd wszystkim jego uczestnikom, zarówno żołnierzom jak i ludności cywilnej. Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej oraz promocja aktywnej postawy obywatelskiej to niezwykle ważne kwestie. Wierzymy, że wspólnie z mieszkańcami Warszawy przeniesiemy się w realia roku 44, identyfikując się z polskimi bohaterami i upowszechniając wiedzę na temat naszej historii” – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

Okolicznościowe pocztówki trafią do uczestniczących w obchodach warszawiaków za pośrednictwem dzieci z grupy historycznej „Radosław” ubranych i ucharakteryzowanych na małych powstańców. Ponadto, do dyspozycji mieszkańców stolicy zostaną oddane cztery punkty Harcerskiej Poczty Polowej – przy Placu Zamkowym, na Rynku Starego Miasta, przy Placu Krasińskich (obok Pomnika Powstania Warszawskiego) oraz w Starej Prochowni (ul. Boleść 2), w których każdy będzie mógł upamiętnić kartkę unikatowymi stemplami.

„Warszawskie dzieci…” to inscenizacja poświęcona 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Niezwykłe, unikalne w swoim charakterze, patriotyczne widowisko, ma być – dzięki swojej uniwersalnej wymowie – największym historycznym wydarzeniem medialnym skierowanym do społeczeństwa polskiego. Ponad 1000 artystów, statystów i wolontariuszy przedstawi jedyny w swoim rodzaju żywy spektakl z życia walczącego miasta. Wydarzenia w centrum stolicy (na Starym Mieście, Pradze, Żoliborzu i Śródmieściu) będą trwać dzień i noc, przez 63 godziny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu