Vegas i Comodo – diamenty wśród krzeseł biurowych

Urządzając biuro warto pamiętać, że większą część dnia spędzimy w nim siedząc. Taka forma pracy może być niezwykle męcząca jeżeli wybierzemy fotel, który nie posiada odpowiednich funkcji. Dlatego krzesło profesjonalnie wykonane, oryginalne i wygodne to mebel niezbędny w każdym biurze. Godne uwagi są modele Vegas i Comodo z kolekcji „24h at work” firmy Dziedzic.

Po kilku godzinach spędzonych „za biurkiem” na nieodpowiednim krześle, zaczynamy odczuwać dyskomfort. Jest nam niewygodnie, zaczynają nas boleć plecy, jesteśmy rozdrażnieni i trudno nam skupić się na tym, co mamy zrobić przez resztę dnia. Praca w takich warunkach jest nieprzyjemna i mało wydajna. Warto więc zadbać o to, aby krzesło, na którym siedzimy było odpowiednio skonstruowane. Propozycje firmy Dziedzic, dzięki zastosowanym w nich mechanizmom, pozwalają na najbardziej optymalne ustawienie fotela podnosząc tym samym komfort pracy.

Nowoczesne i dopasowane

Funkcjonalność i niebanalne wzornictwo foteli Vegas i Comodo docenili nie tylko klienci. Również menedżerowie, dziennikarze i eksperci branży meblarskiej, przyznając krzesłom Dziedzic tytuł Diamentu Meblarstwa w kategorii fotel biurowy, wyrazili swoje uznanie dla wyjątkowości tych dwóch modeli. Fotel Vegas otrzymał wyróżnienie w 2008 roku, natomiast Comodo w 2009 roku.

Krzesło obrotowe Vegas to mebel odpowiedni nawet dla najbardziej wymagających osób. Płynny mechanizm synchroniczny pozwala ustawić w optymalny sposób siedzisko wraz z oparciem. Dzięki temu możemy w zależności od wykonywanych czynności obniżyć oraz odchylić fotel do tyłu i się w nim wygodnie rozsiąść, kiedy czytamy lub wrócić do pozycji klasycznej i podnieść fotel do wysokości biurka. W drugiej pozycji mamy stabilne i wygodne oparcie dla pleców w trakcie np. pisania na komputerze. Konstruując model Vegas wzięto pod uwagę również to, że długie prace biurowe znacznie obciążają nasz kręgosłup, co w szczególności przejawia się bólami karku. Dlatego w fotelu możliwa jest regulacja odchylenia i wysokości zagłówka. Podobne rozwiązania zastosowano w krześle obrotowym Comodo, którego wysokość i odchylenie oparcia regulowane są za pomocą nowoczesnego mechanizmu pneumatycznego. Model ten wykonany jest z wykorzystaniem pianki z pamięcią kształtów, a jego prosta forma wykończona elementami z odlewów aluminiowych znacznie podnosi estetykę biura.

Często zdarza się, że po kilku godzinach pracy nie wiemy, jak ułożyć ręce, aby odciążyć zmęczone nadgarstki i ramiona. Rozwiązaniem jest, możliwa do wykonania w fotelach Vegas i Comodo, regulacja wysokości, rozstawu, kąta oraz głębokości podłokietników. Ponadto, siateczkowe oparcie w fotelu Vegas oraz specjalne otwory wentylacyjne w fotelu Comodo, umożliwiają swobodny przepływ powietrza, zapobiegając nadmiernemu gromadzeniu się ciepła i poceniu w okolicach pleców.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowane w fotelach obrotowych Vegas i Comodo firmy Dziedzic znacznie ułatwią nam pracę. Natomiast niezwykły design i różnorodność obić pozwolą idealnie wkomponować krzesła w aranżację każdego wnętrza.

  • Krzesło obrotowe Vegas, seria “24h at work” – cena od 1984 zł brutto.
  • Krzesło obrotowe Comodo, seria “24h at work” – cena od 1779 zł brutto.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu