Inicjatywa „Otwarta szkoła w sieci”. Specjalne ceny dla edukacji, urzędów i organizacji non-profit

Novell poinformował, że w ramach inicjatywy „Otwarta szkoła w sieci” instytucje oświatowe i akademickie w Polsce mogą zostać wyposażone w komplet najnowszego oprogramowania sieciowe, biurowego, komunikacyjnego i do organizacji pracy grupowej korzystając ze specjalnych cen edukacyjnych – blisko 20-krotnie  niższych od cen katalogowych. Oferta Novella obejmuje zestawy Novell Open Workgroup Suite + Teaming (zobacz: www.novell.com/nows) i dostępna jest dla wszystkich publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni, a także wszelkich innych jednostek edukacyjnych posiadających akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dla komercyjnych użytkowników Novell uruchomił w Polsce obowiązującą do 29 października atrakcyjną cenowo promocję na zestawy oprogramowania do obsługi sieci, poczty email i pracy grupowej. W ramach promocji obniżono o ponad 60 procent ceny na zestawy Novell Open Workgroup Suite, dzięki czemu koszt całości zestawu jest niższy od ceny każdego ze składników w zestawie (zobacz: www.novell.pl/whatsnew/promocje/nows.html). Ponadto nie nalicza się opłat za licencje na oprogramowanie serwerowe, a w cenie zagwarantowana jest nielimitowana elektroniczna pomoc techniczna i dostęp do szkoleń internetowych (w ramach rocznej asysty technicznej).

Jednocześnie na całym świecie Novell wprowadził specjalne, niższe ceny dla jednostek administracji państwowej i samorządowej (www.novell.com/licensing/government/qualify.html) oraz instytucji non-profit (www.novell.com/licensing/nonprofit/qualify.html). Mogą one korzystać z dodatkowego upustu na nowe wersje oprogramowania, uaktualnienia, subskrypcje produktów linuksowych oraz usługi asysty technicznej.

Novell przygotował specjalne ceny na oprogramowanie dla klientów w Polsce

  • W programie „Otwarta szkoła w sieci” wszystkie szkoły i uczelnie w Polsce mogą otrzymać dożywotnią licencję na wybrane produkty firmy Novell płacąc tylko kilka procent ceny katalogowej
  • W ramach obowiązującej w Polsce do 29 października br. promocji Novell obniża o 60 proc. ceny zestawów oprogramowania do obsługi sieci, poczty email i pracy grupowej
  • Novell wprowadza na całym świecie specjalne, niższe ceny dla jednostek administracji państwowej i samorządowej oraz organizacji non-profit

Inicjatywa „Otwarta szkoła w sieci”

Szkoły i uczelnie, które skorzystają z inicjatywy „Otwarta szkoła w sieci”, otrzymają pełne, dożywotnie licencje na oprogramowanie sieciowe, pakiety aplikacji biurowych, komunikacyjnych i do organizacji pracy grupowej oraz do wyboru roczną lub trzyletnią asystę techniczną producenta. W ramach asysty mają  nieograniczony dostęp do pomocy technicznej świadczonej drogą elektroniczną, bezpłatnych poprawek oraz nowych wersji oprogramowania udostępnionych w trakcie trwania asysty, a także szkoleń z obsługi produktu udostępnionych na stronach internetowych (omawiają zagadnienia instalacji, podstawowej konfiguracji i funkcjonalności produktu).

Oprogramowanie firmy Novell można wykorzystać nie tylko w pracowniach szkolnych, ale również do obsługi administracji szkoły, sekretariatu, kadry nauczycielskiej i całej sieci w szkole. Oferta Novella stanowi technologiczną oraz korzystną cenowo alternatywę i w odróżnieniu od oferty konkurencji skierowanej do instytucji oświatowych, Novell nie wymaga odnawiania udziału w programie czy finansowania co roku prawa do korzystania z oprogramowania. Co więcej, nie wymusza zakupu oprogramowania na wszystkie komputery w szkole.

Uczelnie i szkoły zainteresowane inicjatywą firmy Novell mogą zwrócić się do dowolnego resellera. Dystrybucją oprogramowania do resellerów zajmują się z kolei autoryzowani dystrybutorzy firmy Novell w Polsce: ABC Data lub Veracomp.

Więcej informacji o można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii firmy Novell: 0800 22 6685, email: infolinia@novell.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu