Wełna a reumatyzm

Tagi:

Bóle reumatyczne są jednym z najczęstszych schorzeń dotykających nie tylko ludzi starszych, ale również sportowców i osoby młode. Czasem są to dolegliwości okresowe, związanie ze zmianą pór roku czy wyziębieniem organizmu, jednak w większości choroby układu kostnego przebiegają w postaci stanów zapalnych lub zwyrodnień, które wymagają leczenia farmakologicznego lub nawet chirurgicznego. Doskonałym sposobem na radzenie sobie z problemami układu ruchowego może być wełna.

Reumatyzm obejmuje ponad 200 chorób, które różnią się genezą, objawami i konsekwencjami. Wszystkie jednak atakują układ kostno-stawowy. Ich przyczyną mogą być wady genetyczne lub narażenie na szkodliwe czynniki zewnętrzne – nieprawidłowa postawa, wyziębienie stawów, siedzący tryb życia czy też niewłaściwa pozycja podczas snu. Brak odpowiedniej profilaktyki powoduje często zapoczątkowane już w dzieciństwie, a objawiające się w okresach późniejszych, problemy i wady układu ruchowego. Wśród dzieci najczęstszymi schorzeniami są płaskostopie lub skolioza, natomiast chorobą wieku dorosłego jest m.in. zapalenie stawów. Choroba ta często w późniejszych stadiach przeradza się w reumatoidalne zapalenie stawów, które może prowadzić do deformacji kości, a nawet trwałego kalectwa. Towarzyszą jej bóle stawów oraz zwyrodnienia utrudniające poruszanie.

Główną taktyką zapobiegania chorobie zwyrodnieniowej od najwcześniejszych lat powinno być dbanie o prawidłową postawę i prawidłową pozycję kręgosłupa, spanie na zdrowym posłaniu i zabezpieczanie stawów przed wyziębianiem i częstymi zmianami temperatur. Wybierając pościel z wypełnieniem z pierza lub anilany, które nie przepuszczają powietrza podczas snu przegrzewamy organizm. Żeby go ochłodzić, odkrywamy się narażając z kolei stawy na duże różnice temperatur, co powoduje ich przeziębienia, a w konsekwencji również reumatyzm. Wybór pościeli z wełny pozwala na odprowadzenie nadmiaru ciepła i utrzymanie stałej temperatury ciała, dzięki czemu zabezpiecza przed wyziębieniem organizmu i stawów. Doskonałym rozwiązaniem profilaktycznym może być także korzystanie z wełnianych produktów rehabilitacyjnych, takich jak rozgrzewające pasy barkowe i lędźwiowe, nakolanniki, czy też przydatne podczas podróży zagłówki i rogale.

Wełniane wyroby rehabilitacyjne pozwalają podczas stosowania odczuwać stałe, łagodne ciepło poprawiające krążenie (mikromasaż), które jednocześnie łagodzi napięcie mięśniowe i ból związany z występowaniem dolegliwości reumatycznych.Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Firma WOOL STAR oferuje następujące produkty rehabilitacyjne:

  • Pas lędźwiowy – doskonały dla osób mających problemy z korzonkami i bólami kręgosłupa w części lędźwiowej. Do zastosowania również przy przeziębieniu nerek. Mocowany na gumkach i rzepach.
  • Nakolannik – doskonały dla osób po przebytych operacjach kolana lub z problemami reumatycznymi stawów. Mocowany na gumkach i rzepach.
  • Pas barkowy – pomaga na bóle reumatyczne barku. Jest mocowany na gumkach i rzepach. Można go stosować na noc i na dzień, pod ubranie.
  • Rogal – zapobiega przemęczeniu oraz bólom szyi i karku u osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej (np. w podróży, w biurze, przed TV).
  • Zagłówek – dla osób, które nie lubią wysoko spać, do użycia zamiast poduszki. Idealny dla kierowców do podłożenia pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

CENY:

  • Pas Lędźwiowy: 84 PLN
  • Nakolannik: 56 PLN
  • Pas Barkowy: 84 PLN
  • Rogal: 84 PLN
  • Zagłówek: 84 PLN
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu