Przejdź do treści

Rozgadani warszawianie

Nadajniki GG w najbardziej zatłoczonych miejscach stolicy i cały warszawski tabor w akcji – autobusy, tramwaje, metro. Warszawianie będą mieli niecodzienną możliwość wzięcia udziału w wyjątkowej akcji bez precedensu, organizowanej wspólnie przez Gadu-Gadu i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Jak mówią organizatorzy – to komunikacja w komunikacji: warszawian połączy Gadu-Gadu, a przewiezie stołeczny ZTM. A to już wszystko w tym tygodniu!

Celem wspólnej akcji ZTM i GG jest sprowokowanie tysięcy pasażerów do niezobowiązujących pogadanek w drodze do pracy, na zakupy. Jak nigdy dotąd, warszawianie będą mieli możliwość anonimowej zaczepki, rozmowy, zagadnięcia z inną osobą, podróżującą parę metrów dalej. Dzięki GG rozmowę taką będzie można nawiązać zdalnie, bezpłatnie, przez komórki, pisząc do siebie lub wysyłając np. „buźki”.

Choć akcja opiera się na najnowszych zdobyczach techniki, to tak naprawdę pobudza codzienną, zwykłą, ludzką potrzebę bliskości i nawiązywania kontaktów.

W dniach 4,5,6 sierpnia zostaną ustawione w 10 miejscach stolicy specjalne tzw. nadajniki bluetooth, przez które w sposób bezprzewodowy rozsyłany będzie bezpłatny komunikator Gadu-Gadu w wersji na telefony komórkowe. Przechodnie i pasażerowie, jeśli tylko znajdą się w zasięgu nadajnika, będą mogli pobrać bezpłatnie w kilka sekund na swoją komórkę komunikator i zagadnąć następnie do sąsiadów w autobusie, tramwaju, metrze, urozmaicając sobie podróż, poznać nowych znajomych. Jedynym warunkiem udanej wspólnej rozmowy w podróży jest posiadanie przez obie osoby komórki, GG i chęci.

Czy do rozpoczęcia rozmowy potrzebna jest dzisiaj komórka i komunikator? Jeśli obie osoby dzieli kilka metrów i są nieśmiałe, lub „nie wypada”, nowe technologie przychodzą im z odsieczą. Wystarczy przełamać pierwsze lody niewinną wiadomością na GG wysłaną na telefon i następnie przejść do bardziej bezpośredniej rozmowy jadąc do pracy, na zakupy… – Z pewnością sposób zagadywania przez komórkę spodoba się młodym osobom obeznanym już z GG i komórkami, akcja jednak skierowana jest do wszystkich pasażerów stołecznej komunikacji – mówi Jarek Rybus z Gadu-Gadu, pomysłodawca akcji.

Każdy może włączyć się do wakacyjnej miejskiej pogadanki. Wystarczy posiadać telefon komórkowy z połączeniem bluetooth (obecnie jest w nie wyposażona większość telefonów), znaleźć się w jednym z 10 miejsc w Warszawie i zaakceptować pobranie na swój telefon programu Mobilne Gadu-Gadu. Pobranie programu jest bezpłatne i będzie możliwe dzięki bezprzewodowemu połączeniu bluetooth, które na te trzy dni zawładnie Warszawą.

Użytkownicy telefonii GaduAIR posiadają już automatycznie w swoich telefonach komunikator, oni więc będą musieli tylko uaktywnić połączenie bluetooth i czekać na nieznajomą lub nieznajomego siedzącego parę metrów dalej.

Gdy znajdziemy się w zasięgu nadajnika, wystarczy uaktywnić w komórce połączenie bluetooth (odbieranie i wysyłanie danych – jest to bezpłatne), poczekać chwilę na zgłoszenie się Gadu-Gadu (pojawi się komunikat w komórce pytający o zgodę na pobranie komunikatora), następnie zaakceptować komunikat i pobrać komunikator (powinno to potrwać niecałą minutę). Na ekranie telefonu wyświetli się informacja, że w tym samym autobusie czy tramwaju jest osoba, która chce nawiązać kontakt (widoczny będzie tylko „nick”, bez numeru telefonu).

W tych miejscach w dniach 4,5,6 sierpnia będzie można pobrać bezpłatnie Mobilne Gadu-Gadu na swój telefon komórkowy:

  1. Metro Politechnika
  2. Metro Pola Mokotowskie
  3. Pętla i Metro Wilanowska
  4. Centrum Handlowe Warszawa Wileńska
  5. Metro Centrum
  6. Rondo Waszyngtona
  7. Rondo Wiatraczna
  8. Metro Świętokrzyska
  9. Ratusz Arsenał
  10. Muzeum Narodowe/EMPIK

Jeśli akcja spotka się z dużym zainteresowaniem, nie wykluczone, że zostanie przeprowadzona również w innych miastach w kraju.

Okolicznościowa Warszawska Karta Miejska

Akcja będzie także okazją do zdobycia osobistej Warszawskiej Karty Miejskiej z limitowanej serii ze słoneczkiem w żółto-czerwonych barwach GG (ale także stołecznej komunikacji). Uwaga! Ekskluzywną kartę będzie można zamówić tylko przez 72 godziny.

W okresie trwania akcji (tylko przez trzy dni!) pasażerowie wyrabiając spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską, będą mogli wybrać unikalny wzór, z charakterystycznym motywem słoneczka GG. Kartę z limitowanej serii zamówić będzie można także za pośrednictwem Internetu, na stronie personalizacja.ztm.waw.pl.

Informacja o akcji dotrze do warszawian korzystających z komunikatora (w skali kraju przez Gadu-Gadu komunikuje się już co drugi internauta). W oknie komunikatora pojawi się pasek informacyjny i banner promujący akcję, a do taboru, gablot na stacjach metra oraz do Punktów Obsługi Pasażera ZTM trafią plakaty i ulotki informacyjne.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że od 1 stycznia 2010 roku bilety imienne będą kodowane wyłącznie na spersonalizowanych Warszawskich Kartach Miejskich.