Riverbed umacnia swoją pozycję lidera wprowadzając innowacje do mobilnych rozwiązań Steelhead

Zwirtualizowana platforma i rozszerzony system licencjonowania to oferta zwiększenia wydajności i oszczędności IT dla większej liczby firm; Riverebed jako pierwszy zaoferuje akcelerację programu Lotus Notes dla pracowników terenowych.

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, aplikacji i przechowywania danych ogłosiła dzisiaj wprowadzenie nowych funkcjonalności do mobilnych wersji rozwiązań Steelhead, które pozwolą zarówno dużym, jak i małym firmom na wdrażanie efektywnej kosztowo mobilnej optymalizacji WAN charakteryzującej się większą skalowalnością, szybkością i prostotą. W ramach powyższych zmian Riverbed wprowadza Steelhead Mobile Controller-Virtual Edition (SMC-VE, zwiększoną wydajność urządzenia Steelhead Mobile Controller (SMC) i dodatkową optymalizację problemów latencji na poziomie aplikacji w produktach Steelhead Mobile. Firmy z sektora SMB, jak również największe globalne korporacje będą mogły dzięki powyższym zamianom zaoferować swoim terenowym pracownikom dostęp do plików i aplikacji w taki sposób i z taką wygodą, jakby działali oni w biurowej sieci LAN.

“Wraz z procesem konsolidacji zasobów IT, przez które przechodzi wiele firm, problemem staje się zapewnienie produktywności pracowników mobilnych, których dystans do danych okazuje się coraz większy” – mówi Zeus Kerravala wiceprezes firmy analitycznej Yankee Group. “Widzimy coraz więcej firm, które stawiają na pracę wykonywaną poza biurem i jasne jest, że dla nich krytycznym zagadnieniem jest optymalizacja działania aplikacji. Riverbed pomaga w zapewnieniu pracownikom dostępu do korporacyjnych danych i aplikacji, w taki sposób, jakby znajdowali się w biurze i pracowali w biurowej sieci LAN, co jest możliwe dzięki mobilnej optymalizacji WAN,

Skalowalność: rozwiązania dla firm dużych i małych

Mobilna optymalizacja WAN może okazać  się pomocna w niemal każdej firmie poprawiając wydajność krytycznych aplikacji, z których korzysta się poza biurem i jednocześnie oszczędzając nakłady na IT. Jak dotąd Riverbed oferował już w przypadku szybko rozwijających się firm i dużych wdrożeń Steelhead Mobile  tzw. Steelhead Mobile Controller, które to urządzenie dawało menedżerom IT możliwość szybkiego i łatwego wdrażania Steelhead Mobile u wszystkich mobilnych pracowników. Żeby zaspokoić potrzeby firm różnej wielkości Riverbed zaoferuje większą skalowalność rozwiązania Steelhead Mobile poprzez nowy SMC-VE i dodatkowe możliwości licencjonowania, w ten sposób czyniąc rozwiązanie dostępnym dla szerszej grupy użytkowników.

Steelhead Mobile Controller – Edycja Wirtualna

Riverbed wprowadzając SMC-VE pragnie zaoferować małym i średnim przedsiębiorstwom akcelerację dostępną dotąd jedynie na poziomie Enterprise. Równocześnie większe firmy, które mają jedynie niewielkie zespoły pracowników terenowych otrzymują możliwość tańszego wdrożenia technologii Steelhead Mobile.

SMC-VE to wirtualny pakiet wdrożony na RSP (Riverbed Services Platform) zwirtualizowanej platformie działającej na urządzeniu Steelhead, która daje użytkownikowi możliwość uruchamiania do pięciu usług w chronionym partycji. Udostępniając SMC-VE jako aplikację uruchamianą na RSP Riverbed umożliwia firmom możliwość skorzystania ze wszystkich zalet Steelhead Mobile bez potrzeby zakupu dodatkowego sprzętu. Firmy mogą zakupić od zaledwie 10 do 100 licencji zaspokajając swoje potrzeby mobilne i bez konieczności sięgania po większe rozwiązanie SMC.

Steelhead Mobile Controller: Większa pojemność

Oprócz tego, że Riverbed kieruje SMC-VE do mniejszych przedsiębiorstw, firma zwiększyła również pojemność licencyjną swojego SMC przeznaczonego dla największych klientów. Aktualnie SMC może obsłużyć do 2000 licencji dla całkowitej liczby 4000 użytkowników bez potrzeby inwestowania w dodatkowy hardware. Powyższa zmiana oznacza, że SMC jest najbardziej skalowalnym rozwiązaniem mobilnej optymalizacji WAN na rynku oferującym skalowalność ponad 2 razy większą niż jakiekolwiek inne.

“Wraz z postępującym procesem centralizacji danych w firmach i jednoczesnym procesem coraz większej mobilności ich pracowników, zarówno duże, jak i małe firmy, napotykają problem rosnącej latencji i ograniczeń w produktywności pracowników. Staram się rozwijać nasze produkty optymalizacji WAN właśnie po to, by mierzyć się z tymi wyzwaniami.” powiedział Alain Saldich wiceprezes ds. marketingu produktu w Riverbed. “Wszystkie nasze udoskonalenia są bezpośrednim rezultatem współpracy z klientami, którzy starają się dawać odpowiednie narzędzia pracy swoim mobilnym pracownikom, i dla których kluczowym zagadnieniem pozostaje elastyczność i dostęp do szerokiej oferty rozwiązań. Obserwując coraz większe zainteresowanie rozwiązaniami Steelhead Mobile, chcielibyśmy żeby były one odpowiednie dla potrzeb małych i dużych przedsiębiorstw, żeby mogły podnosić wydajność ich pracowników i redukować koszty.”


Najszerszy dostępny wachlarz akcelerowanych aplikacji dla mobilnego pracownika

Kolejną nowością ogłoszoną  przez Riverbed, która zainteresuje mobilnego użytkownika  jest obsługa i przyspieszanie oprogramowania Lotus Notes. Riverbed jest pierwszą firmą, która udowodniła, że potrafi przyspieszać dostęp do załączników wiadomości, do zarządzania kalendarzem i w ten sposób ułatwiać współpracę pracowników w oddalonych od siebie lokacjach.

Akceleracja Lotus Notes przygotowana była w bezpośredniej współpracy z IBM a jej wydajność to nawet 18 razy szybsza praca z pocztą czy kalendarzem. Riverbed od momentu kiedy wprowadził akcelerację Lotus Notes dla pracowników mobilnych w październiku 2008 roku, jest jedną firmą na rynku oferującą tego typu rozwiązanie.

“Nasi pracownicy pracują bardzo często w terenie ponieważ tylko tak mogą zapewnić odpowiednio wysoki poziom obsługi dla naszych klientów oraz partnerów. Z drugiej strony ci mobilni pracownicy, do obsługi klientów, potrzebują aktualnej informacji i danych, do których dostęp odbywa się w naszej firmie przede wszystkim przez Lotus Notes. W przeszłości z dostępem do poczty bywały kłopoty i bardzo często trwał on zbyt długo.” mówi Paul Michael administrator systemu w firmie David Bridal. “Po wdrożeniu Steelhead Mobile na naszych laptopach zmiana, którą odczuliśmy była tak duża, że pracownicy przestali niemalże zauważać czy sprawdzanie poczty odbywa się w biurze czy poza nim.”


Koszty

Nowe funkcjonalności w usłudze Steelhead Mobile dostępne są od 27 lipca 2009 a ceny zaczynają się  od $5,995.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu