Poprawa dostępności do usług medycznych MegaMed

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Megamed” sp. z o.o. w Bełchatowie wdrożył system klasy Business Intelligence – TARGIT, by precyzyjniej i dogłębniej analizować oraz usprawniać opiekę medyczną jaką świadczą jego trzy przychodnie i dwie stacje pogotowia ratunkowego. Spółka wykonuje rocznie ponad 345 tysięcy wizyt.

Rozwiązanie zaimplementowała firma Jura-Soft Sp. z o.o. z Katowic, od wielu lat specjalizująca się w realizacji kompleksowych systemów informacyjnych, integrujących rozwiązania informatyczne klasy ERP, CRM oraz BI. Jura-Soft Sp. z o.o. jest autoryzowanym partnerem Solemis Group, polskiego przedstawiciela producenta i dystrybutora systemu TARGIT.

MegaMed (www.megamed.pl) jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej świadczącym usługi medyczne w ramach NFZ oraz odpłatnie (w tym w ramach abonamentu zdrowotnego). MegaMed ma kilka placówek: 2 przychodnie w Bełchatowie, przychodnię i pogotowie ratunkowe w Rogowcu oraz pogotowie ratunkowe w Chabielicach.

Zakres usług medycznych obejmuje opiekę lekarzy wszystkich niemal specjalności (m.in. kardiologiczne, urologiczne, logopedyczne i onkologiczne) oraz diagnostykę medyczną i rehabilitację.

„Bardzo szeroki i stale poszerzający się zakres naszych usług oraz rosnąca liczba pacjentów i udzielanych porad powoduje, że kluczowym zagadnieniem staje się dla nas bieżąca analiza wszystkich działań, zasobów i kosztów” – mówi Ryszard Urbańczyk, dyrektor ekonomiczny MegaMed. „Implementacja systemu analitycznego TARGIT jest pierwszym etapem usprawnień zarządzania, których celem jest stałe podnoszenie jakości obsługi naszych pacjentów. Już pierwsze analizy wskazały nam gdzie kryją się rezerwy oraz jakie obszary i działania należy rozwijać.”

System TARGIT będzie czerpał dane ze wszystkich innych systemów informatycznych jakie wykorzystywane są w firmie. Obecnie trwa modernizacja i rozbudowa systemu ERP.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu