Plan Twoich wakacyjnych podróży zaczyna się w Vobis

W wakacyjnej ofercie firmy Vobis pojawiły się nowe urządzenia, które pozwolą  prześledzić trasę letnich wycieczek i na nowo przeżywać  wspomnienia z odwiedzonych miejsc. Turysta, wyposażony w lekki moduł GPS, może w domu z łatwością obejrzeć szlak swojej wędrówki na mapie internetowej. Ponadto fotografie i filmy zrobione w czasie urlopu, zostaną automatycznie przypisane konkretnym lokalizacjom.

Moduły GPS dostępne w salonach Vobis opracowane zostały z myślą o tych, którzy chcą w pełni wykorzystać czas urlopu. Dokładna pozycja posiadacza modułu jest rejestrowana w pamięci urządzenia co 15 sekund, gdziekolwiek by się nie znalazł. Dane te, dostępne wyłącznie użytkownikowi, można później automatycznie zsynchronizować z datą i godziną wykonania zdjęcia, zakodowanymi w pliku obrazu. Dzięki specjalnej, dołączonej do urządzenia aplikacji, wszystkie zrobione fotografie obejrzeć można na mapie internetowej, Google MapsTM lub w darmowym programie Google EarthTM. Moduł GPS działa niezależnie od aparatu, może być zatem używany z każdym modelem sprzętu.

W ofercie Vobis znajdują  się obecnie dwa interesujące modele modułów. igotU GT-120 USB Travel Logger to praktyczne rozwiązanie dla miłośników aktywnego wypoczynku. Solidna, wodoodporna obudowa pozwala na korzystanie z urządzenia entuzjastom sportów wodnych. Moduł ten współpracuje z popularnymi aplikacjami do tworzenia albumów takimi jak Picasa czy Flickr. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu, można też łatwo stworzyć dziennik podróży w formie bloga.

Moduł Sony GPS-CS3KA, oprócz podstawowych funkcji urządzeń tego rodzaju, wyposażony jest w gniazdo na karty Memory StickTM Duo i SD, dzięki czemu potrafi synchronizować zebrane dane ze zdjęciami bez użycia komputera. Posiada ponadto wyświetlacz LCD, na którym odczytać można bieżące współrzędne, stan baterii, datę i godzinę czy siłę sygnału z satelity. Na jednej, dostępnej w każdym kiosku baterii R6, działa około 15 godzin. Moduł kupić można w promocyjnej cenie w salonach Vobis w komplecie z lustrzanką Sony Alpha 330. Współpraca z aparatem Sony pozwala na pełne wykorzystanie funkcji obu urządzeń.

Wszystkie urządzenia dostępne są w sieci salonów Vobis oraz na Vobis.pl, a ich ceny to odpowiednio: igotU GT-120 USB Travel Logger: 179zł oraz Sony GPS-CS3KA: 99zł (w komplecie z lustrzanką Sony Alpha 330 z obiektywem 18-55mm: 2699zł).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu