LARS Fujiaire – klimatyzatory typu split

Odpowiednia temperatura oraz cyrkulacja świeżego i oczyszczonego powietrza wewnątrz pomieszczenia ma decydujący wpływ na komfort życia i pracy, ale również na zdrowie i dobre samopoczucie przebywających w nim osób

W biurach często montowane są okna, których nie można otwierać. W mieszkaniach z kolei, coraz bardziej popularne stają się okna PCV, które nierozszczelnione, powstrzymują dopływ świeżego powietrza. Aby odblokować jego przepływ w pomieszczeniach zamkniętych, stosuje się zaawansowane urządzenia klimatyzacyjne. – Naszym klientom proponujemy więc szeroki wybór modeli klimatyzatorów Fujiaire – mówi Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta inteligentnych rozwiązań dla domu.

Zapewnienie właściwego obiegu powietrza w pomieszczeniach użytkowych to wymagające zadanie, któremu musi sprostać klimatyzator. Od sprawności i wydajności urządzenia zależeć będzie, czy we wnętrzu, w którym pracuje, nie dojdzie do nadmiernego wyziębienia czy wręcz przeciwnie – przegrzania.

Temperatura i świeżość pod kontrolą

Właściwy poziom temperatury powietrza i jego systematyczne utrzymanie, wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Temperatura korzystna dla organizmu w czasie przebywania w pomieszczeniu zamkniętym to przedział 20 – 25˚C. W takich tylko warunkach organizm może funkcjonować wydajnie. Jednocześnie, oprócz odpowiedniej regulacji poziomu temperatury, powietrze powinno zachowywać wilgotność, która powstrzyma unoszenie się kurzu i silnie uczulających alergenów. Istotna jest więc również biofiltracja powietrza.

– Sprawnie funkcjonująca klimatyzacja LARS Fujiaire, za sprawą biofiltra, posiada właściwości dezynfekujące powietrze, poprzez niemal 95-99 procentowe usuwanie chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów – podkreśla Maciej Leonhard. Bardzo ważną cechą klimatyzatorów Fujiaire, zwłaszcza dla alergików, jest również ujemna jonizacja powietrza. Funkcja jonizatora polega na pozbawieniu alergenów, bakterii i wirusów, swoistej „siły nośnej”, którą wywierają na nie, działające jak magnes – jony dodatnie, umożliwiające szkodliwym mikrocząstkom krążenie w powietrzu.

Powietrze sterowane dotykiem

Automatyzacja urządzeń klimatyzacyjnych marki LARS może być wsparta również elektronicznymi sterownikami AURATON. Bezprzewodowe i przewodowe regulatory temperatury zarządzają pracą urządzeń chłodzących i grzewczych, a ich wielofunkcyjność pozwala obsługiwać kilka klimatyzatorów jednocześnie, zachowując odrębność ustawień dla każdego z osobna. W przypadku chwilowego braku w dostawie prądu, funkcja restartu automatycznie przywróci działanie nawiewu. – Innowacyjnym rozwiązaniem, wprowadzonym do oferty naszych klimatyzatorów jest możliwość wyposażenia modeli Fujiaire w moduł TELE, dzięki któremu sterowanie urządzeniem będzie możliwe również za pośrednictwem telefonu – dodaje Maciej Leonhard.

Dobry wybór

Dziś, kiedy klimatyzator kosztuje tyle, co dobry telewizor, a nawet mniej – warto zastanowić się nad inwestycją, która stanowi nie tylko alternatywę dla nieznośnych upałów, ale jest również ratunkiem dla alergików, dzieci, osób starszych i wszystkich tych, którzy w temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza nie są w stanie właściwie funkcjonować i efektywnie wykonywać swoich obowiązków. Aby dobrze służył, wybór klimatyzatora powinien być jednak starannie przemyślany. – Należy wziąć pod uwagę to, jaka jest powierzchnia pomieszczenia, ekspozycja na światło słoneczne, ilość oraz kierunek okien i drzwi, liczba przebywających w środku osób oraz wytwarzanie ciepła przez urządzenia elektrotechniczne – podkreśla Maciej Leonhard. Warto więc skorzystać z rady fachowca z branży, bo oprócz właściwego wyboru urządzenia, równie ważny jest profesjonalny sposób montażu klimatyzatorów.

Klimatyzacja poprawia mikroklimat pomieszczenia, a tym samym codzienną jakość życia i pracy. Poprzez dokładną filtrację, pozwala utrzymać czyste powietrze. Dzięki klimatyzatorom, bez wysiłku możemy uzyskać oczekiwaną temperaturę oraz wilgotność względną powietrza.

W ofercie klimatyzatorów Fujiaire firmy LARS znajdują się zarówno modele ścienne, jak również ścienno-sufitowe i kasetonowe. Odpowiedni ich dobór do wymogów pomieszczeń i przebywających w nich osób pozwoli uzyskać optymalny komfort związany z chłodzeniem i odświeżaniem powietrza, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, ale również jego ogrzewaniem w zimie.

Urządzenia Fujiaire wyposażone są w jonizator, który neutralizuje jony dodatnie, wypełniając pomieszczenie odświeżającym naturalnym powietrzem oraz bio filtr, który unieszkodliwia ponad 95% bakterii oraz wyłapuje 99% kurzu z powietrza. Ponadto wszystkie urządzenia wyposażone są w funkcję restartu, czyli automatycznego uruchamiania klimatyzatora w przypadku chwilowego zaniku prądu. Istnieje również możliwość sterowania za pomocą pilota. Specjalne kanały montażowe umożliwiają ukrycie przewodów oraz rur instalacyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu