Dom maklerski New World Alternative Investments Spółka Akcyjna

31 lipca Komisja Nadzoru Finansowego wydała pozwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez New World Alternative Investments Spółka Akcyjna. Rozpoczęcie działalności maklerskiej przez ten podmiot otwiera nowy rozdział w historii grupy New World.

Uzyskanie licencji na prowadzenie działalności maklerskiej pozwoli NWAI na poszerzenie oferty m.in. o świadczenie usług oferowania maklerskich instrumentów finansowych, doradztwo inwestycyjne i strategiczne. Bogate doświadczenie zgromadzone w spółkach grupy New World oraz ciągle wzmacniany zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów są elementami stale towarzyszącymi rozbudowie gamy produktów i usług w obszarze inwestycji alternatywnych oraz innych nowoczesnych rozwiązań finansowych. New World Alternative Investments SA przejmie również większość działalności operacyjnej wykonywanej obecnie przez New World Holding SA.

„Licencja na prowadzenie działalności maklerskiej przede wszystkim pozwoli nam rozbudować oferowaną naszym Klientom grupę produktów, jak i zwiększyć transparentność alternatywnych rozwiązań inwestycyjnych dostępnych na polskim rynku finansowym, w których specjalizuje się grupa New World. Intencja objęcia nadzorem KNF jedynego w Polsce podmiotu maklerskiego wyspecjalizowanego w tworzeniu i oferowaniu rozwiązań z zakresu inwestycji alternatywnych wpisuje się w rosnące potrzeby Klientów na dostarczanie ww. rozwiązań w coraz wyższej jakości.

Polski rynek usług finansowych jest w naszej ocenie gotowy do adaptacji nowoczesnych rozwiązań inwestycyjnych, dostępnych dla szerokich grup klientów na rozwiniętych rynkach. Coraz wyższy poziom edukacji ekonomicznej Polaków oczekujących nowocześniejszych i bardziej konkurencyjnych produktów finansowych, w połączeniu z bezpieczeństwem i innowacyjnością oferowanych przez nas usług i produktów, z całą pewnością przyczynią się do urozmaicenia palety rozwiązań inwestycyjnych dostępnych w Polsce. Oczekujemy, że rynek doradztwa finansowego i inwestycyjnego przejdzie w najbliższym czasie głębokie zmiany i dopasuje się do modelu widocznego w bardziej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej. Identyfikując ten proces i wychodząc mu na przeciw, dokonujemy przekształcenia naszej platformy usług i produktów w kierunku, który zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i transparentność dla naszych Klientów, poprzez bliską współpracę z regulatorem, przy zachowaniu innowacyjności i dostępu do bardzo specjalistycznej wiedzy, która zawsze była naszym atutem. Głęboko wierzę w to, że polski rynek finansowy stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i nowoczesny. Częściowo również dzięki nam”– mówi Mateusz Walczak, prezes NWAI.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu