Przejdź do treści

Converse przedstawia muzyczną kolekcję, która powstała przy współpracy z AC/DC i Metallicą

Legendarne zespoły rockowe AC/DC i Metallica stały się inspiracją nowej muzycznej linii Converse’a. Tak świeżej, oryginalnej i wyjątkowej jak każdy z największych hitów tych zespołów.

1 AC/DC, Chuck Taylor All Star, Converse, MetallicaNa jesień 2009 Converse przedstawia wyjątkową kolekcję zainspirowaną twórczością zespołów AC/DC oraz Metallica. Symboliczne grafiki i wizualizacje m.in. z okładek płyt inspirują linię butów Chuck Taylor All Star. Zaprojektowanych, aby oddać hołd kultowym zespołom, które łamały muzyczne kanony i wprowadziły nowe, oryginalne brzmienie do światowej muzyki.

AC/DC

W latach 70-tych na muzycznej scenie pojawił się australijski zespół AC/DC prezentujący dźwięki, które zakłóciły status-quo. Gitarowa ściana dźwięków i charakterystyczny wokal to elementy, które wyróżniają ich na tle innych. Od momentu powstania grupy minęły już ponad trzy dekady, a nadal nie widać żadnych oznak spowolnienia. AC/CD jest wciąż istotnym źródłem mocy i energii na muzycznej scenie.

Jesienna kolekcja trampek Converse AC/DC powstała w wyniku inspiracji albumami zespołu. Trampki Chuck Taylor All Star stały się miejscem do przedstawiania najbardziej charakterystycznych wydarzeń z życia zespołu, który sprzedał ponad 150 milionów płyt.

Linia AC/DC to cztery modele. Pierwsze dwa to monochromatyczne czarne trampki w wersjach za i przed kostkę. Są inspirowany płytą „Back In Black”, która na całym świecie została sprzedana w ponad 49 milionach kopii. Nazwa albumu wraz z logiem grupy znajduje się na zewnętrznej stronie trampka. Kolejny model to odniesienie do albumu „Highway to Hell”. Okładkę dosłownie przeniesiono na kultowe trampki. Dodatkowo na przezroczystej podeszwie umieszczono nazwę zespołu, a logo Converse’a przyozdobiono rogami, które na okładce płyty widnieją na czapce jednego z członków grupy. Ostatni czerwony trampek, przedstawia podobiznę Angusa Younga oraz napis “Lock Up Your Daughters”. Pomysł zaczerpnięty został z grafiki promującej trasę koncertową AC/DC po wydaniu albumu „Those About to Rock”. Dodatkowo na języku buta znalazło się logo zespołu.

Metallica

To jeden z najlepszych, najbardziej wpływowych oraz innowacyjnych zespołów heavymetalowych lat 80-tych i 90-tych. Kiedy pojawił się na scenie ze swoim agresywnym brzmieniem zmienił oblicze metalu.

Klasyczne modele trampek Chuck Taylor All Star stały się miejscem, na którym umieszczono szereg elementów z bogatej historii i dyskografii tej amerykańskiej legendy. Kolekcja Converse’a poświęcona Metallice to 3 modele. Pierwszy to klasyczny trampek za kostkę z charakterystyczną dla zespołu pomarańczową czaszką. Wielką gratką dla wszystkich fanów zespołu będzie z pewnością monochromatyczny czarny trampek za kostkę, który stanowi ukłon w stronę płyty „Metallica”, zwanej też „Czarnym Albumem”. Jest to najpopularniejszy album tej legendarnej kapeli. Nazwa zespołu wyhaftowana została na górze buta. Ostatni trzeci model, który lada chwila zagości w polskich sklepach, został zainspirowany drugim studyjnym albumem „Ride the Lightning”, który uważany jest za „metalową klasykę wszechczasów”. Nazwę zespołu w takiej formie, jak jest na płycie, nadrukowano na czarnym trampku, a tytuł albumu – na podeszwie. Natomiast na języku znalazła się czarno-biała miniatura okładki płyty.