Przejdź do treści

AmerSport dystrybutorem marki Eastpak w Polsce

AmerSport został wyłącznym dystrybutorem marki Eastpak w Polsce. Pierwsze walizki, plecaki oraz akcesoria z jesiennej kolekcji tej amerykańskiej marki, pojawią się w sklepach pod koniec sierpnia.

W 1960 r. Monte Goldman założył firmę Eastern Canvas Products, która zajmowała się produkcją worków marynarskich i chlebaków dla armii. W 1976r. syn Goldmana zauważył, że produkty te są wykorzystywane przez studentów jako torby na książki i przekonał swojego ojca do rozpoczęcia produkcji linii toreb dziennych. Kolekcja została przedstawiona pod nazwą Eastpak i szybko zyskała uznanie wśród młodzieży ze szkół i uniwersytetów.

Eastpak to pierwsza firma, która wykorzystała Cordurę w produkcji swoich produktów, przez co stały się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. To także pierwsza firma, która eksperymentowała z kolorystyką oraz nadrukami sprawiając, że jej plecaki i torby wyróżniały się na rynku spośród innych. Taka wizja i innowacyjne podeście sprawiły, że Eastpak rozwinął się do pozycji, którą zajmuje obecnie – producenta linii toreb, odzieży i akcesoriów, łączących styl, użyteczność i odważne wzornictwo.

AmerSport Sp z o.o. wchodzi w skład grupy Empik Media&Fashion (EMF). Jest dystrybutorem na terenie Polski takich amerykańskich marek jak: Converse, Caterpillar i Merrell