Rekrutacja 2009 UMED

Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi zakończył się pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne I-go stopnia. Najpopularniejszym w tym roku kierunkiem okazała się kosmetologia, gdzie o 30 miejsc ubiegało się 643 chętnych, co daje 21 osób na jedno miejsce. Kolejnymi pod względem popularności kierunkami były stomatologia (14 osób na jedno miejsce), farmacja (13 osób na 1 miejsce)oraz techniki dentystyczne (12 osób na 1 miejsce).

Nadal istnieje możliwość ubiegania się o miejsce na studiach stacjonarnych gdyż Uczelnia zdecydowała się wznowić rekrutację na pięciu, mniej obleganych kierunkach. Do 23 sierpnia trwa nabór na biotechnologię (obrazowanie i radioterapia) gdzie jest jeszcze 7 wolnych miejsc, pielęgniarstwo (36 wolnych miejsc), ratownictwo medyczne (15 wolnych miejsc), socjologia (3 wolne miejsca) oraz zdrowie publiczne (35 wolnych miejsc).

Uniwersytet równolegle prowadzi również nabór na studia wieczorowe na kierunkach: farmacja, lekarski, pielęgniarstwo, położnictwo oraz na zaoczne „techniki dentystyczne”.

Rekrutacyjna gorączka na Uczelni przybierze na sile od 3 sierpnia, kiedy rusza nabór na studia zaoczne oraz wszystkie kierunki na studiach II-go stopnia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu