Partia Demokratyczna walczy z e-wykluczeniem

Na wczorajszej konferencji prasowej przewodnicząca Partii Demokratycznej – Brygida Kuźniak zaprezentowała nową stronę www.demokraci.pl, która jest pierwszą i jedyną w Polsce stroną partii politycznej przystosowaną dla potrzeb osób niewidomych i słabo widzących.

„Wzywamy urzędy państwowe, środowiska polityczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorców, do podjęcia wspólnego trudu w walce z wykluczeniem cyfrowym. Mówimy – „nie” wykluczeniu cyfrowemu. Wszyscy, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy posiadania powinniśmy mieć możliwość, umiejętności i środki potrzebne do uczestniczenia w rewolucji informacyjnej” – powiedziała Brygida Kuźniak.

Oficjalna strona Prezydenta RP kosztowała wyborców 363 tys. zł, a mimo to nie posiada potrzebnego kontrastu, dzięki którym osoby słabowidzące mogłyby z niej skorzystać. Strona internetowa Partii Demokratycznej jest dostępna dla każdego, a mimo to powstała za kwotę dziesięciokrotnie mniejszą. Partia Demokratyczna zachęca pozostałe partie do podjęcia podobnej inicjatywy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu