Jak powstaje Najlepiej Smakująca Wódka na Świecie

Francuska wódka Grey Goose może poszczycić się oficjalnym tytułem Najlepiej Smakującej Wódki na Świecie. Jej wyjątkowy smak to efekt połączenia składników najwyższej jakości i dokładnie kontrolowanego procesu produkcji. O to, by każda butelka Grey Goose była równie doskonała, dba Francois Thibault – Maitre de Chai wódki Grey Goose.

Wódka Grey Goose powstaje we francuskim regionie Cognac w południowo-wschodniej części Francji. Wyjątkowy klimat tego miejsca ma ogromny wpływ na smak i jakość alkoholu. Słynąca z produkcji alkoholu okolica może poszczycić się ogromną ilością specjalistów z dziedziny produkcji wódek i trunków smakowych. To właśnie z regionu Cognac pochodzi najwięcej zawodowych Maitre de Chai, czyli mistrzów produkcji.

Ich zadaniem jest kontrola procesu produkcji alkoholu. Francois Thibault, Maitre de Chai marki Grey Goose, zajmuje się dbaniem o to, by każda butelka wódki była tak samo wyjątkowa. Francois, który zna wszystkie sekrety powstawania Najlepiej Smakującej Wódki na Świcie, podzielił się swoimi doświadczeniami z miłośnikami ekskluzywnych alkoholi.

Jakość składników

Francuskie zboża i woda z Masywu Centralnego to dwa najważniejsze składniki w produkcji wódki Grey Goose. Najwyższej jakości pszenica poddawana jest kilkukrotnym kontrolom. Maitre de Chai sprawdza ją nie tylko po dostarczeniu do destylarni, ale również wcześniej, w okresie wzrostu, odwiedzając pola na których prowadzone są uprawy. Dzięki temu producenci Najlepiej Smakującej Wódki na Świecie mogą mieć pewność, że pszenica, z której wytwarzana jest wódka Grey Goose, jest zawsze najwyższej jakości. Szczegółowej kontroli poddawana jest także pochodząca z górskich źródeł woda, która wykorzystywana w produkcji alkoholu.

Pięciokrotna destylacja gwarancją smaku

Jak twierdzi Francois Thibault –delikatny smak Grey Goose to efekt pięciokrotnego procesu destylacji. Sam osobiście kontroluje wszystkie etapy procesu i dba, by przebiegały one zgodnie ze sztuką produkcji. Pierwszy etap destylacji polega na oddzieleniu alkoholu od wody w spirytusie i na wyeliminowaniu wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w czystym alkoholu. Kolejne cztery etapy polegają na dalszej destylacji oczyszczającej alkohol. W ten sposób wódka Grey Goose zyskuje delikatny smak i subtelny aromat, z jakiego słynie. Jak podkreśla Maitre de Chai, ważną rolę odgrywa też temperatura, w jakiej odbywa się proces destylacji. Podczas produkcji wódki Grey Goose jest ona dokładnie kontrolowana, tak by jakość alkoholu była jak najwyższa. W wyniku pięciostopniowej destylacji otrzymywany jest 95% alkohol, który następnie mieszany jest wodą z Masywu Centralnego, aż do osiągnięcia najlepszych proporcji, gwarantujących doskonały smak trunku.

Ponad 500 testów jakości

Francois Thibault – Maitre de Chai wódki Grey Goose o smak alkoholu dba osobiście. „By zapewnić odpowiednią jakość dokonujemy około 500 prób jakości. Osobiście sprawdzam jakość pszenicy, wody, destylatu i mieszanki podczas każdego cyklu produkcyjnego, by mieć pewność, że stworzyliśmy to, co uznawane jest za Najlepiej Smakującą Wódkę na Świecie.”

Wódka Grey Goose słynie ze swojego wyjątkowo delikatnego smaku. Dzięki setkom kontroli towarzyszącym produkcji, każda butelka Grey Goose potwierdza, że jest to najlepiej smakująca wódka na świecie.

Dlaczego Grey Goose jest Najlepiej Smakującą Wódką na Świecie?

Grey Goose, luksusowa i ceniona na całym świecie wódka, tworzona jest w jednym celu – by być najlepiej smakującą wódką na świecie. Pochodzi z malowniczego rejonu Cognac, we Francji, słynącego z najlepszych ekspertów zajmujących się destylacją alkoholi. Grey Goose czerpie to co najlepsze z bogatej historii regionu, który znany jest z produkcji najwyższej klasy luksusowego jedzenia, win i innych alkoholi. W tradycji regionu Cognac to mistrz produkcji – mâitre de chai nadzoruje proces jej powstawania i zapewnia najwyższą jakość każdego etapu produkcji i finalnego produktu. Do produkcji Grey Goose wykorzystuje się wyłącznie najlepszą francuską pszenicę, tę samą której używa się do produkcji pysznych regionalnych wypieków, a pięciostopniowy proces destylacji zapewnia wyjątkowy i niepowtarzalny smak trunku. Następnie czysta woda mineralna, przefiltrowana przez tamtejsze wapienie, jest mieszana z destylatem. W momencie kiedy alkohol osiągnie swój optymalny smak, mistrz produkcji – mâitre de chai jest usatysfakcjonowany. Grey Goose to wytworny alkohol o gładkim i subtelnym zapachu, który dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas degustacji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu