“Cloud Kits” – Quest Software usprawnia migrację z Lotus Notes do Microsoft Exchange Online

Quest Software, wspólnie z firmami partnerskimi, poszerza ofertę produktową o zestawy “Cloud Kits” obsługujące nowy pakiet usług webowych Microsoft: Business Productivity Online Suite Standard (BPOS-S). BPOS jest częścią Microsoft Online Services – zestawu aplikacji biznesowych hostowanych przez Microsoft i udostępnianych w Internecie w modelu S+S (Software as a Service).

Pakiety “Cloud Kits” pozwolą na przeprowadzanie migracji z Lotus Notes do Exchange Online. Oprócz rozwiązań Quest Software: Quest MessageStats Report Pack for Lotus Notes oraz Quest Notes Migrator for Exchange, pakiety te będą również zawierać dodatkowe usługi doradcze związane z problematyką migracji oferowane przez takie firmy jak Azaleos, InfraScience, PointBridge lub XMS Solutions oraz innych partnerów Quest Software, którzy wkrótce przystąpią do programu. Pakiet oprogramowania i dodatkowych usług oferowany będzie w stałej cenie za użytkownika, co uprości wycenę oprogramowania oraz sam proces migracji i wdrożenia.

“Doceniamy współpracę z Quest Software, dzięki której klienci Business Productivity Online Suite mają dodatkowe możliwości i korzyści.” – powiedział Stephan Schirrecker, dyrektor ds. Partner Strategy, Microsoft Corp. “Rola i możliwości IT w biznesie zmieniają się bardzo szybko. Quest stworzył rozwiązania i praktyki, które pomagają klientom zrozumieć i w prosty sposób wdrożyć oprogramowanie krytyczne dla biznesu.”

Zestawy ”Cloud Kits” spełniają szereg wymagań biznesowych oraz procesu migracji. Wszystkie zestawy zawierają:

  • Wstępne, “przedmigracyjne” oceny istniejącego środowiska klienta oraz obiektów do migracji;
  • Określoną wielkość wiadomości e-mail oraz danych kalendarza, które mają być przeniesione (dane historyczne zwykle od 90 dni do jednego roku);
  • Połączenie w jednym miejscu usług doradczych ze zdalnymi usługami migracji;
  • Narzędzia Message Stats Report Pack for Lotus Notes oraz Notes Migrator for Exchange.

MessageStats Report Pack for Lotus Notes pozwala administratorom wykonać wstępne oceny migracji i opracować strategiczny plan jej przeprowadzenia. Natomiast Notes Migrator for Exchange pomaga specjalistom wykonać właściwą migrację poczty e-mail, kalendarzy, zadań i osobistych książek adresowych z Lotus Notes bezpośrednio do BPOS-S. Wprowadzenie bezpośredniej realizacji projektu migracji, zamiast dwuetapowej przez data center (centrum przetwarzania danych) lub staging server (serwer publikujący), wpływa na zapewnienie bezpieczeństwa danych, wierne przeniesienie zawartości wiadomości e-mail oraz compliance.

Firma PointBridge, partner współpracujący z Quest Software w programie ”Cloud Kits”, a także zwyzięzca nagrody Microsoft Online Services Partner of the Year, korzystała już z rozwiązania Notes Migrator for Exchange do przeprowadzenia migracji swoich klientów z Lotus Notes do BPOS-S. Cieszymy się, że będziemy współpracować z Quest Software – największym vendorem na rynku rozwiązań do migracji z Notes do BPOS.” – powiedział Todd Golden, dyrektor aliansu i współzałożyciel PointBridge. “Dzięki tej współpracy będziemy mogli dostarczać klientom Notes dodatkową wartość poprzez wykorzystanie najlepszych w swojej klasie narzędzi Quest Software do migracji w połączeniu z naszymi zasobami technicznymi.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu