Wersja demonstracyjna Synology Disk Station Manager 2.2 beta dostępna online

Pod adresem http://synodemo.dyndns.org:5000 udostępniona została wersja demonstracyjna najnowszego oprogramowania Disk Station Manager w wersji 2.2 beta, służącego do zarządzania dyskami sieciowymi Synology. Panel, dostępny online, umożliwia eksplorację wszystkich funkcji systemu oraz pozwala na zapoznanie się z możliwościami dysku sieciowego Synology.

Po zalogowaniu na stronie http://synodemo.dyndns.org:5000 (login: admin, hasło: synology) poprzez graficzne menu dostać się można do wirtualnych ustawień dysku sieciowego DS209+, stacji zarządzającej plikami, stacji umożliwiającej strumieniowe odtwarzanie muzyki z serwera poprzez przeglądarkę www, sieciowej galerii zdjęć, stacji nadzoru wideo oraz panelu zarządzania własną stroną internetową. Dysk sieciowy Synology DS209+ II jest dostępny w Polsce w ofercie firmy EPA Systemy w cenie 1890 PLN netto.

W menu Management (Ustawienia) użytkownik otrzymuje dostęp do przykładowych ustawień systemu, począwszy od udziałów sieciowych, informacji o dyskach i urządzeniach zewnętrznych. Ma możliwość zapoznania się z kwestiami dotyczącymi replikacji danych i wykonywaniem kopii bezpieczeństwa, obsługi protokołów RAID, a także dodatkowymi aplikacjami zwiększającymi funkcjonalność dysku sieciowego Synology. To najbardziej rozbudowana, ale łatwa w obsłudze część aplikacji Disk Station Manager 2.2 beta. Konfiguracja urządzenia jest przystępna nie tylko dla specjalistów od urządzeń sieciowych lub tradycyjnych serwerów. Wśród wielu udoskonaleń znalazł się m.in. nowy serwer mediów zgodny z DLNA, możliwość współpracy z telefonami iPhone, wbudowana zapora sieciowa, wsparcie protokołu iSCSI (do dziesięciu iSCSI-target na jednym dysku sieciowym), SNMP i programu Apple® Time Machine, pozwalające użytkownikom systemu Mac OS X wykonywać kopię zapasową danych na dysku sieciowym bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej instalacji. Rozszerzona została funkcja automatycznego blokowania, która oprócz dotychczasowego dostępu FTP zabezpiecza także interfejs panelu zarządzania, Stację plików, SSH/Telnet, rsync i dostęp z urządzeń przenośnych. W nowej wersji serwer iTunes® wspiera także odtwarzanie wideo.

Photo station udostępnia natomiast możliwość łatwego tworzenia sieciowych albumów, zwierających cyfrowe zdjęcia oraz pliki wideo. Web station wspomaga tworzenie i umieszczanie na serwerze własnych stron internetowych. Stacja nadzoru wideo, współpracująca z przewodowymi lub bezprzewodowymi kamerami IP, przekształca serwer Synology w funkcjonalne urządzenie do monitoringu. Urządzenie rejestruje obraz, udostępnia go w sieci, umożliwiając użytkownikowi dostęp do zgromadzonych danych przez internet z każdego miejsca na świecie. W obecnej wersji stacja współpracuje dodatkowo z pięćdziesięcioma nowymi modelami kamer, bardziej elastycznie można także zarządzać wyglądem aplikacji.

Wersja demonstracyjna panelu zarządzania, podobnie jak aplikacja wbudowana we wszystkie dostępne na naszym rynku urządzenia, dostępna jest w języku polskim.

Z uwagi na demonstracyjny charakter wersji dostępnej online narzucono pewne ograniczenia. W porównaniu z pełni funkcjonalną wersją dostępną wraz z urządzeniem Synology, w demo nie można zmienić hasła administratora ani usunąć wolumenu i folderów współdzielonych, nie uzyska się możliwości zmiany większości opcji w menu zarządzania. Z oczywistych przyczyn nie został także aktywowany kreator galerii fotograficznych, stacja FTP oraz Web, a także możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania, wyłączania i restartowania urządzenia oraz aktualizacji oprogramowania (firmware). Poza tymi elementami, wersja pokazowa Disk Station Manager 2.2 beta pozwala w pełni zapoznać się z możliwościami samego oprogramowania, jak i dysku sieciowego Synology.

Dyski sieciowe Synology dostępne są w sieci handlowej firmy EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora Synology w Polsce. Więcej informacji na stronie www.synology.com.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu