Prestiżowa nagroda dla Cantine Settesoli

Cantine Settesoli, znany dom winiarski z Sycylii, zdobył pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie Sodalitas Social Award 2009 za działalność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

W Polsce popularnych jest kilka win tego producenta, m.in. białe Mandrarossa Fiano i Palmento Grecanico – Chardonnay, oraz czerwone Mandrarossa Nero d’Avola, Mandrarossa Bonera, Palmento Nero d’Avola – Cabernet Sauvignon, Palmento Nero d’Avola – Shiraz. Ich importerem jest firma Partner Center.

Była to już siódma edycja konkursu, organizowanego przez włoską fundację Sodalitas. Jego celem jest nagradzanie i promocja firm odpowiedzialnych społecznie i dbających o naturalne środowisko. Ocenie jury poddanych zostało ponad sto przedsiębiorstw różnych branż, spośród których wyłoniono laureatów w siedmiu kategoriach. W gronie zwycięzców po raz pierwszy znalazł się dom winiarski.

Firma Cantine Settesoli została już w tym roku uhonorowana tytułem Domu Winiarskiego 2009 „za najlepszą relację ceny do jakości wina” w konkursie magazynu Gambero Rosso. Jest jednym z największych producentów win na Sycylii. Istnieje od 1958 roku, zatrudnia ponad 3 tys. osób, a na 6500 ha uprawia winorośle zarówno lokalnych szczepów (Nero d’Avola i Grecanico), jak i międzynarodowych (m.in. Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon). Rynkowy sukces osiągnęła dzięki dbałości o wysoką jakość i ciągłemu unowocześnianiu produkcji. W ubiegłym roku, jako pierwsza firma we Włoszech, wprowadziła panele słoneczne do uprawy winorośli.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu