Mio Moov M – wszystko co niezbędne do nawigacji w korzystnej cenie

Mio Technology wprowadza na polski rynek nową serię nawigacji Mio Moov M dla podróżujących po Polsce lub Europie

30 lipca 2009 – Mio Technology, światowy producent przenośnych urządzeń nawigacyjnych przedstawia nową serię produktów Mio Moov M. Urządzenia Mio Moov M300 i Mio Moov M400 to pierwsze nawigacje z nowej serii, które pojawią się w polskich sklepach.

Mio Moov M300 wyposażony jest w 3,5 calowy antyodblaskowy, dotykowy ekran oraz najnowsze dane mapowe Polski lokalnych dostawców. Moov M400 oferuje nawigację na 4,3 calowym ekranie oraz aktualne mapy krajów europejskich ( w tym Polski).

Seria Mio Moov M oferuje sprawdzone rozwiązania umożliwiające wygodną i sprawną nawigację. Intuicyjne menu zostało zaprojektowane w taki sposób aby dostęp do najczęściej używanych funkcji był jak najprostszy. Użytkownik za pomocą jednego kliknięcia uzyskać może informacje o szczegółach podróży, takich jak prędkość, odległość do celu, szacowany czas dojazdu.

Podróżowanie ułatwi także bogata, zaktualizowana baza POI, która umożliwi odnalezienie najbliższej restauracji, bankomatu czy stacji benzynowej. Dzięki funkcji inteligentnego wyszukiwania POI możemy odnaleźć interesujące nas obiekty przy użyciu nazwy firmy (np. Coffee Heaven), produktu (np. kawa) bądź kategorii szukanego miejsca (np. kawiarnia). Planując trasę przed wyruszeniem w podróż możemy zawczasu odnaleźć na naszej drodze interesujące miejsca.

Nawigacje z serii Mio Moov M wyposażone są fabrycznie w aktualną bazę fotoradarów, dzięki czemu urządzenie na bieżąco będzie informować kierowcę o ich lokalizacji wzdłuż wybranej trasy. Bezpieczeństwo w podróży zapewniają także jasne i czytelne wskazówki głosowe oraz graficzne informujące np. o odległości do najbliższego skrętu.

Nawigacja fotograficzna NavPix to rozwiązanie dla tych, którzy lubią odkrywać podczas podróży nieznane miejsca. Wystarczy pobrać zdjęcia z serwisu Flickr bądź NavPix do urządzenia i za pomocą geotagów przypisanych do fotografii wyznaczyć trasę do miejsca ze zdjęcia. Dzięki temu odnaleźć można wiele miejsc niedostępnych przy tradycyjnym trybie wyszukiwania z wykorzystaniem adresu czy kodu pocztowego.

Za jakość sygnału GPS odpowiedzialny jest system SiRF InstantFixII który znacznie przyspiesza ustalenie pozycji, co pozwala na rozpoczęcie nawigacji w kilka sekund po uruchomieniu urządzenia.

W zestawie z nawigacją z serii Moov M otrzymujemy oprogramowanie nawigacyjne MioMore Desktop, które pozwoli w wygodny sposób zarządzać urządzeniem z poziomu komputera. Za pomocą Mio More Desktop można łatwo zaktualizować urządzenie o nowe dane mapowe lub bazy fotoradarów czy zdjęcia NavPix.

Sugerowana cena detaliczna Mio Moov M300 – 299 PLN

Sugerowana cena detaliczna Mio Moov M400 CEU/FEU – 469 PLN/649 PLN

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu