EMC ogłasza dostępność nowego oprogramowania Retrospect 8.1 dla komputerów Mac

EMC Corporation (NYSE:EMC), światowy lider rozwiązań w dziedzinie infrastruktury informacyjnej, ogłosił dostępność oprogramowania do archiwizacji i odzyskiwania danych EMC Retrospect 8.1 dla platformy Mac. Wersja 8.1 oferuje zwiększoną wydajność działania na komputerach Mac z procesorami Intel oraz nową wersję interfejsu użytkownika, wprowadzonego w wersji 8.0. Oprogramowanie może działać na starszych komputach PowerMac oferując pomoc w archiwizacji danych organizacjom oraz pojedynczym użytkownikom.

„Możliwość współpracy z komputerami PowerMac była krytycznym czynnikiem umożliwiającym małym i średnim przedsiębiorstwom korzystanie z najlepszych opcji archiwizacji i odzyskiwania danych.” – powiedział Peter Wharton, wiceprezes działu marketingu EMC Consumer and Small Business Products Division. “Wiele firm korzystających z oprogramowania Retrospect, jak również te, które wykorzystują oprogramowanie Time Machine lub potrzebują scentralizować archiwa danych, mogą wykorzystywać w charakterze serwerów archiwizacyjnych jedynie komputery z układami PowerPC. EMC Retrospect 8.1 jest odpowiedzią na potrzeby takich użytkowników.”

EMC Retrospect 8.1 charakteryzuje się zwiększoną wydajnością w stosunku do wersji 8.0 w kilku kluczowych obszarach, jak archiwizacja, weryfikacja i odzyskiwanie danych. Użytkownicy komputerów Mac z procesorami Intela i oprogramowania Retrospect 8.1 mogą oczekiwać średnio 10 do 15 procentowego przyśpieszenia działania w stosunku do wersji 8.0 i 30 do 35 procentowego przyspieszenia w stosunku do wersji 6.1. Wydajność w systemach PowerPC różni się w zależności od mocy i prędkości procesora. Komputery z kilkoma procesorami G5 z najnowszym oprogramowaniem działają od 10 do 15 procent szybciej w stosunku do wersji 6.1.

Ulepszony interfejs użytkownika, wprowadzony w EMC Retrospect 8.0, dostępny jest w wersji 8.1 wraz z kilkoma nowymi zmianami usprawniającymi działanie.

„Aktualizując interfejs użytkownika, po ponad 10 latach, popularnego i szeroko używanego oprogramowania jakim jest Retrospect, braliśmy pod uwagę, że po zapoznaniu się użytkowników z nowym interfejsem wprowadzimy pewne korekty.” -powiedział Eric Ullman, dyrektor zarządzania produktem Retrospect. “Wersja 8.1 jest wynikiem analizy sugestii naszych użytkowników. W najnowszym wydaniu wprowadziliśmy szereg poprawek interfejsu, łącznie z aktualizacją ikon, poprawą przepływu i usprawnieniem reakcji na działanie użytkowników w taki sposób, by zadowolić zarówno wcześniejszych, jak i nowych klientów.”

Firma Tech Superpowers, Inc., świadcząca usługi konsultacyjne i będąca resellerem oprogramowania Retrospect, której biura znajdują się w Bostonie i Londynie, wykorzystuje oprogramowanie EMC Retrospect 8.1.

„Nowa architektura i interfejs pozwala nam monitorować wiele procesów archiwizacji jednocześnie, zaś tworzenie skryptów zajmuje dwa razy mniej czasu.” – powiedział Michael Oh, prezes Tech Superpowers, Inc. „Dla profesjonalnej firmy, jak nasza, która zarządza 20 różnymi środowiskami archiwizacji, zmiany wnoszą bardzo wiele.”

EMC Retrospect 8.1 obecnie dostępne jest w jedynie w języku angielskim, wersje w innych językach dostępne będą do końca roku.

EMC Retrospect 8

Oprogramowanie EMC Retrospect 8 zostało kompleksowo przeprojektowane, łącznie z nowym zaawansowanym interfejsem użytkownika, nowym działającym w tle silnikiem i wieloma nowymi funkcjami. Retrospect 8 jest kompleksowym oprogramowaniem do archiwizacji i odzyskiwania danych, pozycjonowanym pomiędzy Time Machine i programami klasy enterprise. Retrospect 8 zapewnia funkcje, łatwość użytkowania, uniwersalność i niezawodność, wymagane przez profesjonalnych użytkowników oraz małe i średnie przedsiębiorstwa..

Retrospect 8 oferuje wiele nowych funkcji i ulepszeń istniejących mechanizmów. Najważniejsze z nich to między innymi:

 • Nowy, modyfikowalny interfejs użytkownika z możliwością zdalnego zarządzania.
 • Wydajny nowy silnik mogący obsługiwać kilka procesów archiwizacji, kopiowania i odzyskiwania danych jednocześnie.
 • Archiwizacja Disk-to-disk-to-disk (D2D2D) oraz disk-to-disk-to-tape (D2D2T) z planowanymi transferami pomiędzy podobnymi lub różnymi mediami i usuwaniem zdezaktualizowanych danych, w celu zwiększenia wolnej powierzchni dysku.
 • Równoczesne, strumieniowe przesyłanie danych do wielu dysków lub systemów archiwizacji na taśmach.
 • Certyfikowane kodowanie archiwizowanych danych AES-256.
 • Zaawansowana obsługa klientów sieciowych, łącznie z wieloma interfejsami i funkcją wake-on-LAN, umożliwiającą wybudzanie komputerów w celach archiwizacji danych, co za tym idzie redukcją poboru energii.
 • Pełna archiwizacja fizycznych i wirtualnych serwerów Windows Server 2003/2008 i klientów Windows XP/Vista, łącznie z działającymi w środowisku VMware Fusion i Parallels, z zachowaniem stanu systemu i archiwizacją otwartych plików.

Dostępność, edycje i ceny

EMC Retrospect 8.1 dla komputerów Mac dostępne jest w postaci darmowej aktualizacji dla użytkowników wersji 8.0. Osoby prywatne i firmy , które kupiły wersję 6.1 oprogramowania po 14 stycznia 2008 r. mogą również pobrać bezpłatnie aktualizację.

Ceny dla pozostałych użytkowników:

EMC Retrospect 8.1 dostępne jest w kilku wersjach:

 • Retrospect 8 Desktop 3 User (3 użytkowników)
 • $129 nowy, $59 aktualizacja z edycji 5.x-6.x Desktop

Chroni pojedynczy komputer Mac, nie będący serwerem i do dwóch dodatkowych komputerów z systemem Mac, Linux lub Windows, podłączonych do sieci lokalnej. Dodatkowe licencje dostępne są osobno.

 • Retrospect 8 Single Server 20 Clients (jeden serwer, 20 klientów)
 • $479 nowy $279 aktualizacja z edycji 5.x-6.x Workgroup

Chroni pojedynczy serwer z systemem Mac OSX Server i nieograniczoną liczbę komputerów z systemem Mac, Linux lub Windows podłączonych do sieci lokalnej. Dodatkowe licencje dostępne są osobno.

 • Retrospect 8 Single Server 20 Clients with ASM (jeden serwer, 20 klientów z ASM)
 • $609 nowy, $409 aktualizacja z edycji 5.x-6.x Workgroup

Chroni pojedynczy serwer z systemem Mac OSX Server i nieograniczoną liczbę komputerów z systemem Mac, Linux lub Windows, podłączonych do sieci lokalnej. Zawiera roczne wsparcie i obsługę. Dodatkowe licencje dostępne są osobno.

 • Retrospect 8 Single Server Unlimited Clients with ASM (jeden serwer, nieograniczona liczba klientów z ASM)
 • $809 nowy, $539 aktualizacja z edycji 5.x-6.x Workgroup

Chroni pojedynczy serwer z systemem Mac OSX Server i nieograniczoną liczbę komputerów z systemem Mac, Linux lub Windows podłączonych do sieci lokalnej. Zawiera roczne wsparcie i obsługę. Dodatkowe licencje dostępne są osobno.

 • Retrospect 8 Multi Server Unlimited Clients (wiele serwerów, nieograniczona liczba klientów)
 • $1,669 nowy, $939 aktualizacja z edycji 5.x-6.x Server

Chroni nieograniczoną liczbę serwerów, komputerów stacjonarnych i laptopów z systemami Mac, Linux lub Windows. Zawiera roczne wsparcie i obsługę.

Dostępne są dodatki dla Advanced Tape Support (obsługa równoczesnego przesyłania strumieniowego do kilku napędów taśmowych) i klientów Open File Backup for Windows (załączona do edycji Desktop).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu