ZyXEL razem z SGT S.A

Urządzenia STB ZyXEL’a trafiły do użytkowników Kablówki 3 Generacji – JAMBOX. ZyXEL rozpoczął współpracę ze spółką SGT S.A. Dzięki współpracy obu firm, użytkownicy Kablówki 3 Generacji – JAMBOX, będą mogli korzystać z oferowanych usług (takich jak telewizja w HD, VoD, Internet na ekranie TV) za pomocą urządzeń set-top box (STB) ZyXEL’a.

Do odbiorców JAMBOX’a trafiły urządzenia ZyXEL STB-1001S2 oraz ZyXEL STB-1001H. Pozwolą one użytkownikom cieszyć się atutami telewizji cyfrowej oraz pełnym wachlarzem usług dodatkowych: VoD (m.in. HBO Digital), Internet na ekranie telewizora, interaktywne gry oraz przeglądanie albumów zdjęć (zgromadzonych np. w serwisie Picasa Web Albums). Dzięki usłudze Multiroom, użytkownicy będą mogli podłączyć kilka telewizorów do dekoderów, bez płacenia dodatkowego abonamentu.

„Urządzenia STB ZyXEL’a bardzo mile zaskoczyły nas swoimi możliwościami” – powiedział Łukasz Sukiennik, dyrektor marketingu w SGT S.A. – „Dzięki świetnej i bardzo elastycznej współpracy z producentem, szybko udało nam się zmienić urządzenie w produkt, który doskonale wpisuje się w koncepcje rozbudowywania naszej oferty. Zastosowany interfejs pozawala nam stale rozwijać oprogramowanie dekodera, zmieniając go w coraz nowocześniejszą platformę multimedialną”

ZyXEL wraz z SGT S.A. rozpoczął proces developmentu swoich STB już w zeszłym roku. Dzięki współpracy technologicznej obu firm, w krótkim czasie wprowadzono szereg modyfikacji, dostosowujących urządzenia do wymagań polskiego rynku.

„Nawiązanie współpracy z SGT S.A. jest kluczowym etapem działań ZyXEL’a nakierowanych na zdobycie rynku IPTV” – skomentował Marcin Michalski, Country Manager w ZyXEL Communications Polska – „Nasze urządzenia STB pozwalają operatorom zapewnić najwyższą jakość usług, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów i ciągłym poszerzaniu  funkcjonalności – bardzo cieszymy się zatem, że dzięki współpracy z tak błyskawicznie rozwijającym się partnerem jak SGT, pojawią się one w domach użytkowników na terenie całego kraju”

W ofercie Kablówki 3 Generacji – JAMBOX pojawiły się dwa urządzenia ZyXEL’a:  STB-1001S2 oraz STB-1001H. Oba umożliwiają dostęp do telewizji cyfrowej oraz usług dodatkowych oferowanych przez operatora – ponad to, STB 1001H umożliwia odbiór telewizji i filmów VoD w jakości HD.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu