Panasonic Lumix DMC-ZX1 – szybki i smukły superzoom z 2x skuteczniejszą optyczną stabilizacją obrazu

12,1-megapikselowy Lumix DMC-ZX1 to bardzo szybki kompakt z silnym 8x zoomem optycznym, 25-milimetrowym szerokokątnym obiektywem oraz zupełnie nowym systemem optycznej stabilizacji obrazu POWER O.I.S.

Firma Panasonic przedstawia aparat cyfrowy Lumix DMC-ZX1 z nowej serii ZX, który oferuje silny zoom w smukłej i kompaktowej obudowie. Nowo opracowany, 25-milimetrowy obiektyw szerokokątny zawiera pierwszą na świecie supercienką soczewkę asferyczną 0,3 mm oraz pierwszą w branży soczewkę sferyczną 0,3 mm, zapewniając 8-krotne powiększenie optyczne (odpowiednik zakresu ogniskowych 25-200mm w aparatach na film 35 mm) mimo niewielkich rozmiarów aparatu. Nowy Lumix DMC-ZX1 jest wyposażony w ulepszony optyczny stabilizator obraz – POWER O.I.S., który oferuje dwukrotnie skuteczniejsze tłumienie drgań przez co poprawia jakość zdjęć.

8-krotne powiększenie sprawia, że zbliżanie odległych obiektów jest łatwiejsze niż w przypadku konwencjonalnych aparatów kompaktowych. Współczynnik zoomu można zwiększyć do 15,6x dzięki funkcji Extra Optical Zoom. 25-milimetrowy szerokokątny obiektyw nadaje się idealnie zarówno do fotografowania panoramicznych krajobrazów, jak i robienia zdjęć w ciasnych pomieszczeniach, ponieważ poszerza pole widzenia. Rozdzielczość 12,1 megapiksela pozwala znacznie powiększyć zdjęcia z zachowaniem wszystkich szczegółów, a także przyciąć je i powiększyć części przeznaczone do wywołania.

Inteligentny tryb automatyczny iA w aparacie Lumix DMC-ZX1 został wzbogacony dzięki ulepszonemu optycznemu stabilizatorowi obrazu POWER O.I.S. i funkcji poprawionej Face Recognition. Drżenie ręki, które pojawia się podczas naciskania spustu migawki albo robienia zdjęć nocnych z długim czasem otwarcia migawki, jest efektywnie kompensowane przez nową funkcję POWER O.I.S. zapewniającą dobrą ostrość zdjęć. Popularny tryb rozpoznawania twarzy potrafi rozpoznać nawet trzy osoby jednocześnie i wyświetlić ich imiona na monitorze (jeśli zostały uprzednio zarejestrowane).

Inną ważną cechą aparatu ZX1 jest najszybszy w branży autofokus. W połączeniu z krótkim czasem uruchamiania aparatu — zaledwie 1,1 sekundy — pomaga to użytkownikowi aparatu ZX1 wykorzystać nawet najbardziej ulotną okazję do zrobienia ciekawego zdjęcia.

Opóźnienie zwolnienia migawki wynosi około 0,007 sekundy, co pozwala łatwo robić zdjęcia pod wpływem nagłego impulsu. W trybie seryjnym aparat ZX1 może robić około 2,3 zdjęcia na sekundę w pełnej rozdzielczości 12,1 megapiksela. W szybkim trybie seryjnym aparat rejestruje aż 10 zdjęć na sekundę, a tryb seryjny z fleszem umożliwia robienie kolejnych zdjęć z towarzyszeniem lampy błyskowej.

Duży, 2,7-calowy inteligentny ekran LCD oferuje dynamiczny i klarowny podgląd kadru. Dzięki bardzo energooszczędnemu układowi do przetwarzania obrazu, Venus Engine V, aparat umożliwia zrobienie około 330 zdjęć na zasilaniu bateryjnym.

Użytkownicy mają do wyboru szeroką gamę kolorów obudowy: srebrną, czarną, niebieską, białą lub czerwoną ( w zależności od regionu sprzedaży), każdą z dobrą jakościowo powłoką aluminiową, która jest odporna na odciski palców i zabrudzenia. Dzięki małym, kieszonkowym rozmiarom i godnym uwagi specyfikacjom ZX1 doskonale sprawdza się w podróży i podczas codziennego fotografowania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu