Osiedle Poniatowskiego nowym partnerem Fabryki Diet w transakcji odwrotnego przejęcia

Fabryka Diet, spółka marketingowo-medialna, notowana na rynku NewConnect poinformowała o podpisaniu ze spółką Osiedle Poniatowskie sp. z o.o. listu intencyjnego, określającego zarys kluczowych warunków transakcji odwrotnego przejęcia. Strony uzgodniły, że projekt ma w efekcie doprowadzić do przejęcia przez Fabrykę Diet zarządzania przedsiębiorstwem Osiedle Poniatowskie. Na potrzeby połączenia strony przyjęły, że wycena Osiedla Poniatowskiego wyniesie 12-14 mln zł. Jednocześnie zakończone zostały rozmowy z dotychczasowym partnerem transakcji odwrotnego przejęcia, spółką Venture Incubator.

Ustalenia z Venture Incubator zakładały m.in. wycenę Venture Incubator na poziomie 5 mln zł i 11,60 proc. udział dotychczasowych akcjonariuszy Fabryki Diet w połączonym podmiocie.

– Zarząd zdecydował się na przyjęcie korzystniejszej propozycji związanej z odwrotnym przejęciem – mówi Monika Rola, prezes Fabryki Diet – Jest to przemyślana strategia, gwarantująca optymalizację zysków dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki – dodaje Rola.

Osiedle Poniatowskie sp z o.o. jest firmą developersko-budowlaną, realizującą inwestycje na własnych gruntach, m.in. osiedle 50 domów w Ożarowie Mazowieckim. Obecnie spółka rozpoczęła realizację zadania, polegającego na budowie obiektu hotelowego wraz z zapleczem gastronomicznym w miejscowości Święcice przy drodze krajowej E 30 Świecko – Poznań – Warszawa. Znajdujące się w obiekcie pokoje oraz apartamenty będą przedmiotem sprzedaży klientom spółki, która pozostanie operatorem projektu i będzie właścicielom świadczyć czynsz z tytułu ich wynajmu. W fazie przygotowawczej znajdują się kolejne projekty nieruchomości położonych w Warszawie i okolicy.

29 lipca odbędzie się drugie posiedzenie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki, które ma podjąć uchwały w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji, z przeznaczeniem na potrzeby transakcji odwrotnego przejęcia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu