Nowe Centrum Kolokacji i Hostingu Computex

Firma Computex Telecommunication – integrator i dystrybutor najnowocześniejszych rozwiązań systemowych i sprzętowych, rozpoczęła świadczenie usług kolokacji i hostingu w swoim nowym, specjalnie dedykowanym do tego celu Centrum.  

Usługa kolokacji polega na dzierżawie infrastruktury lub powierzchni montażowej w serwerowni firmy Computex i instalacji w niej należącego do klienta sprzętu, z zagwarantowaniem odpowiednich warunków do jego pracy i utrzymania. Oferta Computex Telecommunication obejmuje także usługi hostingu dedykowanego, czyli możliwość wynajęcia urządzeń, zlokalizowanych w Centrum Kolokacji i Hostingu.

Zapewniając mechanizmy ochrony i kontroli dostępu, Computex Telecommunication udostępnia odbiorcom nowoczesną infrastrukturę telekomunikacyjną, obsługę zainstalowanych urządzeń oraz monitorowanie i usuwanie awarii. Przeszkoleni pracownicy Centrum Kolokacji i Hostingu Computex są gotowi do świadczenia usług dodatkowych, m.in. związanych z przeprowadzaniem na życzenie klienta backupu i archiwizacji danych.

Nowoczesne Centrum Kolokacji i Hostingu, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz przy zastosowaniu redundantnych systemów  zasilania, klimatyzacji i teletransmisji, gwarantuje obniżenie kosztów inwestycyjnych związanych z zakupem drogich urządzeń oraz oprogramowania do zarządzania usługami. Oferta w zakresie kolokacji i hostingu, gwarantuje również redukcję kosztów związanych z wyszkoleniem i utrzymaniem wykwalifikowanego personelu oraz z nadzorem i serwisem urządzeń.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu